Jak zmienic IP?

Czy istnieje jakiś program do zmieniania mojego adresu IP?? kiedy chce stworzyć server na grę Counter strike 1.6 wyswietla mi sie to : ‘‘Couldnt’t allocate dedicated server IP port 27015.’’ Mam internet rozdzielany przez router :confused: Chce sobie pograć z kolegą ale on też ma internet przez router i zawsze kiedy ja albo on założy server ( za pomocą programy Dedicated Server ) to mamy identyczne adresy IP ( 192.168.1.3:27015 ) jak mam zrobić aby zmienić adres IP na jakiś normalny

________________________________________________

z góry dzięki za pomoc

Pozdro

Jedyne co możesz zrobić to prosić admina albo isp o przyznanie zewnętrznego adresu ip. Ew. żeby przekierowali Ci jakiś port.

Jaki masz typ łącza (ADSL: typu Noestrada, Chello itp.) czy np. jakaś osiedlówka?? bo jeśli masz ADSL to wystarczy rozłączyć i połączyć ponownie, a jeśli ten drugi typ to tak jak kolega pisał, musisz poprosić admina o przyznanie innego IP

To może proxy??

A masz możliwość zmiany portu przy stawianiu servera? I czy masz przeforwardowany do siebie jakiś port?

mogę zmienić port ale dla cs-a chyba jest tylko 25015 ;/

A jak sie skontaktować z adminem??

Mam neta w UK w sieci NTL

( Proszę pisać prostymi słowami bo nie wszystko rozumiem ) :smiley:

błąd.

Standardowo - tworząc listen serwer (w grze dajesz new game) przypisany jest port 27015 .

W konsoli wklepujesz sv_lan 0 i może zadziała…

Jeżeli stawiasz serwer dedykowany (dedicated serwer) i jest on na tym samym PC co chcesz grać, to musisz (powinieneś) w nim ustawić port np. 27016 itd.

Jak kolega się łączy, to niech dokładnie wpisze IP wraz z portem, bo błąd który podałeś wygląda jakby serwer stał na innym porcie, a do innego się odwoływał ;D

czyli - konsolka: connect IP:PORT

Sorka za pomylke

Ale nie rozumiem. ja chce sie tylko połączyć z kolegą stawiam serwa ->> to numer 192.168.1.3:27016 Kolega kiedy zakłada to ma takiego samego. i tak nie możemy się połączyć!? to moje prawdziwe IP 82.18.181.68 ale listen server wklepuje mi ten od routera :expressionless: 192.168… czy istnieje program do serva który mi postawi serva żebym mógł grać przez internet?? bo tak to to tylko mogę grać z komputerami w moim domu

przecież steam znajduje ok. 15 000 serwerów z counterem …

spis treści

Jak zainstalować serwer itd.