Jak zmienić IP?

Witam. Posiadam System Windows 10 64 Bit Pro i internet 5 Megabitów/s. Nie wiem czy to internet kablowy czy radiowy. IP mam publiczne. Internet biegnie od anteny na dachu Kablem POE do zasilacza takiego jak na obrazku http://obrazki.elektroda.pl/5628172000_1418945715.jpg Dokupiłem sobie osobno router TP-Link TL-WR841N. Z routerem łączę się przez wi-fi przez kartę sieciową TP-LINK TL-WN727N.  Nie wiem czy IP mam zmienne czy stałe. Czy da się zmienić IP? Próbowałem wyłączać internet wyciągając wtyczkę z gniazdka na 1 dzień ale IP się nie zmieniło. Próbowałem też zmienić IP według tego Poradnika: http://www.mpcforum.pl/topic/11195-tutjak-zmienic-ip-gdy-masz-stale/ Ale wtedy traciłem połączenie z internetem. jest sposób aby zmienić IP? Z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

 

 

Masz stałe IP i w systemie go nie zmienisz. W windowsie możesz zmienić IP wewnętrzne w obrębie sieci LAN.

Możesz spróbować tego typu programików http://www.dobreprogramy.pl/Free-Hide-IP,Program,Windows,31946.html

Konkretnie chodzi mi o to  że dostałem bana na ip na jednym serwerze i chciałbym na nim jeszcze pograć. jest taka możliwość?

Gdy podłączam nowe urządzenie do internetu dostaje ono inne IP. czy nie dałoby się jakoś ‘‘oszukać’’ sieci że niby podłączam nowe urządzenie aby dostało nowe IP?

VPN

wątpię aby VPN dało radę oszukać serwer gry.

1/ jak to “Gdy podłączam nowe urządzenie do internetu dostaje ono inne IP”?
2/ czemu uważasz, że VPN nie jest rozwiązaniem?
3/ może najprostsza droga - sprobówać skontaktować się z administratorem serwera i odkręcić to, za co dostałeś bana?Z jakiegoś powodu go masz, więc pewnie dostaniesz drugi raz.

  1. mam 2 komputer który podłączony mam przez wifi do tego samego internetu. i tam serwer działa. ale to komputer brata więc grać nie mogę.

  2. Ponieważ VPN według mnie działa tylko w przeglądarkach do przeglądania stron WWW na których ma się bana

  3. nie da rady. ten serwer nie ma własnego forum więc nie mogę się skontaktować z administratorem. próbowałem szukać. nie ma.

Błąd, tak działają różnego rodzaju wtyczki do przeglądarek ukrywające IP jak np: ZenMate.

 

VPN zmienia IP dla każdego programu.

  1. Na obu komputerach otwórz “https://www.whatismyip.com/” - jak adres “zewnętrzny” jest taki sam na obu komputerach, to oznacza jakieś ustawienia na Twoim komputerze (cache przeglądarki, czy inne ID identyfikujące Twój konkretny komputer)
  2. nie rozumiem
     

Mam na myśli te strony na których wpisuje się adres strony i łączy się przez inne VPN na przykład w ameryce coś takiego http://www.bramka-proxy.pl/

Proxy a VPN to całkiem inne kwestie.

Przez vpn na bank uda ci się połaczyć z tym serwerem od gry :wink:

 

Nie koniecznie, najpierw trzeba określić gdzie leży problem.

vpny są najlepszym sposobem na ominiecie :slight_smile: tylko problem w tym że darmowe vpny wygenerują ci taki ping że możesz sb pomarzyć o graniu :slight_smile: No chyba że bedziesz miał farta :slight_smile: lecz wątpie :slight_smile:

Co do vpn ,najlepiej postawić sobie swojego na vps. Był ostatnio nawet poradnik na forum jak to zrobić.

 

 

o ten -> http://www.dobreprogramy.pl/command-dos/Jak-nie-dac-sie-podsluchac-przezPiS-VPN-dla-opornych,69291.html