Jak zmienić IP

(Mortus Mori) #1

1.Mam Neostradę 122 i dynamiczny IP (wiem co to jest), system operacyjny to Windows XP Pro. Chciałbym mieć IP mówiący przeciętnej osobie mnie sprawdzającej, że jestem z innego państwa niż Polska. O to mi właśnie chodzi. Pewien czas temu testowałem różne programy ukrywające i zmieniające mój IP. Efekt był taki, że po wejściu na strony sprawdzające mój IP, był wyświetlany tak, jak mi nadała TP a nie tak jak pokazywał program do zmiany IP. Już nie pamiętam nazw tych programów. Chcę żeby to jednak naprawdę działało.

2.Poza tym słyszałem coś o czymś takim jak zmiany Serwera proxy i zmiany w czymś takim jak DNS. Czy to w moim przypadku coś da ? W tym drugim punkcie nie chodzi tak bardzo o zagranicze IP. Jeżeli by się dało wybrać jakieś konkretne IP z tego co daje TP lub tylko zmienić istniejące to też może być. Sam jeszcze tego nie sprawdzałem bo nie czytałem nic na ten temat (jeżeli chodzi o neostradę) i nie wiem jakie dane wpisać itp

Nie jestem specjalistą z dziedziny informatyki więc proszę o odpowiedzi łatwe do zrozumienia. Jednak nie mam ochoty błądzić po stronach z wiadomościami podstawowymi nie związanymi z tematem.

Jeżeli ktoś wie coś na ten temat byłbym bardzo wdzięczny za pomoc. :slight_smile:

(Grzesiek1) #2

takie programy to zwalniają neta z 50%

Program np. HideIP

(Mortus Mori) #3

HideIP nic nie daje. Łącze się ze stroną do sprawdzania IP i widzę IP nadane przez TP.

(Zimmer Hans) #4

A czy spróbowałeś już może Steganos Internet Anonym? Jest to dość mocny program jeśli chodzi

o "ukrywanie" adresu IP, jednak jego dość znaczącą wadą jest fakt, iż bardzo zwalnia łącze,

a przy Twojej Neo 128 może to nie przejść... :shock:

Pomimo to sugruję odwiedzić tę stronkę i pobrać z niej program Steganos:

:arrow: http://www.steganos.com/

:arrow: http://www.zdnet.de/downloads/prg/l/4/de0DL4-wc.html

Pozdrawiam :wink:

(Grzesiek1) #5

A czym sie łaczysz HideIP dziaął tylko w IE

Steganos Internet Anonym-we wszystkim nowa wersja chyba nawed w komunikatorach ale nie jestem pewien

(Krzys299) #6

Mortus Mori jeśli potrzebne Ci to żeby zapisac się ''gdzieś'' to szybko to zostaje wykryte więc nie radze.

(Grzesiek1) #7

Nie był bym tego taki pewien.

Na czatach chodzi ok

(Mortus Mori) #8

Sprawdzam właśnie Steganos Internet Anonym 2006. To naprawdę działa! Ma pewną listę programów z którymi współpracuje. Może chyba kasować natychmiastowo po naciśnięciu pewnego przycisku pliki które wcześniej określimy jako "do skasowania" itp. Jeszcze nie znam tego programu w pełni.

Wadą jest to że nie współpracuje ze wszystkimi aplikacjami łączącymi się z internetem Chyba? Kiedy włączyłem Tlena to nie był wyświetlony jako obsługiwany. Bardzo żałuję. Ale cóż ideałów ponoć nie ma.

Grzesiek1 serfuje po sieci za pomocą Mozilli Firefoxa.

I dla wszystkich podejrzliwych NIE MAM OCHOTY NA ROBIENIE CZEGOS NIEZGODNEGO Z PRAWEM poprostu mam ochotę na anonimowe kożystanie z programów tak aby moi znajomi nie wiedzieli że to ja (tylko ja z nich mam nostradę) ale puki co np. taki Tlen i tak nie jest przez ten program obsługiwany.

Złączono Posta : 13.04.2006 (Czw) 1:04

Po pewnym okresie zabawy w moich przeglądarkach kodowanie znaków zwariowało. Przestawiło się na inne i polskie charakterystyczne znaki nie są do rozpoznania. Po zmianie na właściwe ponownie się samo zmienia. Jeżeli chodzi o Tlena to możliwe, że to działa - a przynajmniej w zakładce Portal jest moje IP zmienione i jest tak samo problem z kodowaniem znaków.

Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za pomoc.

Złączono Posta : 13.04.2006 (Czw) 1:04

Po pewnym okresie zabawy w moich przeglądarkach kodowanie znaków zwariowało. Przestawiło się na inne i polskie charakterystyczne znaki nie są do rozpoznania. Po zmianie na właściwe ponownie się samo zmienia. Jeżeli chodzi o Tlena to możliwe, że to działa - a przynajmniej w zakładce Portal jest moje IP zmienione i jest tak samo problem z kodowaniem znaków.

Złączono Posta : 13.04.2006 (Czw) 1:05

Złączono Posta : 13.04.2006 (Czw) 1:16

To powtórzenie to przez ten program coś tu nawala ???

(Zimmer Hans) #9

To właśnie chodzi o to, że bodajże w zakładce w ustawieniach Steganos Internet Anonym

masz włączoną opcję zmiany adresu IP co minutę, ale da się to zmienić, przeciągnij po prostu pasek i wydłuż czas. :wink:

Mam nadzieję że nie muli on Twojego kompa i że poza tym to wszystko gra. 8)

(Grzesiek1) #10
To powtórzenie to przez ten program coś tu nawala ?

To je usuń

(Bk) #11

Witam!

Steganos jest najlepszy w tej dziedzine @nasty_boy ma świętą rację :wink: