Jak zmienić karte graficzną?

(gregori 28) #1

Hej :? Jak zmienić kartę graficzną, obecnie mam X 3100 64MB

Czy jestem w stanie to zrobić sam czy raczej w jakimś serwisie komputerowym :?:

(rgabrysiak) #2

Wyjmujesz starą, w jej miejsce wkładasz nową przykręcasz śrubkę i ew. podłączasz zasilanie (jeśli tego wymaga).

(Pytalski) #3

W czym masz tą kartę? Jeśli w laptopie to raczej nie zmienisz.

(slawex1983) #4

Jasne, że sam możesz to zrobić. Pamiętaj, żeby po włożeniu karty do slotu podłączyć do niej dodatkowe zasilanie jeżeli jest potrzebne. Później odpalasz kompa i instalujesz sterowniki. Wydaje mi się, że teraz masz zintegrowaną grafikę, więc problem z wyjęciem starej odpada :slight_smile: Upewnij się tylko, że nowa karta będzie pasowała do Twojej płyty głównej. Sprawdź, czy masz na niej złącze PCI-E 16x dla kart pod PCI-E lub ew. AGP dla kart AGP.

(gregori 28) #5

Ok :smiley:

Wielkie dzięx :lol:

(neo10) #6

Przed instalacją nowej sprawdz także jaki masz zasilacz.. czy pociągnie ;]

(Seba86mu) #7

Przed wyciągnięciem starej karty graficznej odinstaluj najpierw sterowniki (START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy). Gdy po odinstalowaniu komputer zażąda ponownego uruchomienia komputera, to nie rób tego.

Uruchom program Driver Cleaner i usuń pozostałości po sterownikach.

Po tej operacji wyłącz komputer i zmień kartę graficzną i zainstaluj sterowniki do nowej karty.

(Cosik Ktosik) #8

Sprawdź najpierw, czy karta nie jest przytrzymywana przez jakiś zatrzask przy gnieździe. Zazwyczaj jest to jakaś odchylana wajcha+sprężyna. Bez jej odchylenia karta nie wyjdzie tak łatwo.

(Binio21) #9

Czy to prawda, że po zmianie grafy trzeba robić reinstalkę Windowsa ??

(Cosik Ktosik) #10

Nie trzeba, trzeba natomiast usunąć stare sterowniki, czyli wykonać to co seba86mu wyżej pisał.

(gregori 28) #11

Oki. Wielkie dzięki jeszcze raz :smiley:

(Emilmlo) #12

Oczywiście ten program uruchamiamy w trybie awaryjnym, bo w normalnym trybie ten program nic nie da.

(Roman5676) #13

Moja karta graficzna : GeForce 6150 SE to przeżytek. Chcę ją zmienić np. na geforce 7600 GT z allegro (nie mam dużo kasy żeby kupować najnowsze) i teraz pytanie : co muszę zrobić żeby zmienić tą karte? Nie będzie żadnych problemów ? moja karta jest zintergrowana, ma magistrale PCI 0, a ta nowsza ma PCI Express i nie wiem czy to nie będzie przeszkodą....Pomóżcie koledzy :smiley:

(Seba86mu) #14

rpq , przeczytaj -> ten artykuł.