Jak zmienić karte graficzną?

Hej :? Jak zmienić kartę graficzną, obecnie mam X 3100 64MB

Czy jestem w stanie to zrobić sam czy raczej w jakimś serwisie komputerowym :?:

Wyjmujesz starą, w jej miejsce wkładasz nową przykręcasz śrubkę i ew. podłączasz zasilanie (jeśli tego wymaga).

W czym masz tą kartę? Jeśli w laptopie to raczej nie zmienisz.

Jasne, że sam możesz to zrobić. Pamiętaj, żeby po włożeniu karty do slotu podłączyć do niej dodatkowe zasilanie jeżeli jest potrzebne. Później odpalasz kompa i instalujesz sterowniki. Wydaje mi się, że teraz masz zintegrowaną grafikę, więc problem z wyjęciem starej odpada :slight_smile: Upewnij się tylko, że nowa karta będzie pasowała do Twojej płyty głównej. Sprawdź, czy masz na niej złącze PCI-E 16x dla kart pod PCI-E lub ew. AGP dla kart AGP.

Ok :smiley:

Wielkie dzięx :lol:

Przed instalacją nowej sprawdz także jaki masz zasilacz… czy pociągnie ;]

Przed wyciągnięciem starej karty graficznej odinstaluj najpierw sterowniki (START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy). Gdy po odinstalowaniu komputer zażąda ponownego uruchomienia komputera, to nie rób tego.

Uruchom program Driver Cleaner i usuń pozostałości po sterownikach.

Po tej operacji wyłącz komputer i zmień kartę graficzną i zainstaluj sterowniki do nowej karty.

Sprawdź najpierw, czy karta nie jest przytrzymywana przez jakiś zatrzask przy gnieździe. Zazwyczaj jest to jakaś odchylana wajcha+sprężyna. Bez jej odchylenia karta nie wyjdzie tak łatwo.

Czy to prawda, że po zmianie grafy trzeba robić reinstalkę Windowsa ??

Nie trzeba, trzeba natomiast usunąć stare sterowniki, czyli wykonać to co seba86mu wyżej pisał.

Oki. Wielkie dzięki jeszcze raz :smiley:

Oczywiście ten program uruchamiamy w trybie awaryjnym, bo w normalnym trybie ten program nic nie da.

Moja karta graficzna : GeForce 6150 SE to przeżytek. Chcę ją zmienić np. na geforce 7600 GT z allegro (nie mam dużo kasy żeby kupować najnowsze) i teraz pytanie : co muszę zrobić żeby zmienić tą karte? Nie będzie żadnych problemów ? moja karta jest zintergrowana, ma magistrale PCI 0, a ta nowsza ma PCI Express i nie wiem czy to nie będzie przeszkodą…Pomóżcie koledzy :smiley:

rpq , przeczytaj -> ten artykuł.