Jak zmienić kartę graficzną?

(Damianbaginski18) #1

Witam. Jestem tu nowy :slight_smile: Mam problem i mam pytanie do was na taki temat. Mam obecnie ATI Radeon 9250. Jak można zmienić z ATI Radeon 9250 na 9550??? Próbowałem zmienić ta kartę graficzną ATI Radeon 9550 i ekran sie nie włącza a komputer się włącza........ Pomocy! !!

(Switu95) #2
  1. Sprawdziłeś czy karta nie ma dodatkowego wejścia na zasilanie? Np: 4 lub 6 pinowe.

2. Czy Twój zasilacz da radę pociągnąć tę kartę?

3. Czy aby na pewno dobrze wcisnąłeś ją w slot i podłączyłeś.

(Damianbaginski18) #3

nie ma wejścia i dobrze wcisnąłem dzięki

(Switu95) #4

Używaj proszę znaków interpunkcyjnych, łatwiej odczytać i zrozumieć. Jaka ilość ram PC, płyta główna, jakie wejście pci? 2.0, 3.0?

(Damianbaginski18) #5

Ale nie wiem jak ???

(Switu95) #6

Podaj poprostu model płyty głównej i ile masz pamięci ram. :slight_smile:

(Damianbaginski18) #7

Processor: AMD Sempron Processor 2600+

1,60 GHz,

768 MB RAM

Karta Graficzna: ATI Radeon 9250

System operacyjny: Windows XP SP3

A gdzie mam pokażać na PCI?? Bo nie wiem gdzie

(system) #8
  1. Pobierz najpierw i zapisz w komputerze sterowniki stąd: http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Legacy/Pages/radeonaiw_xp.aspx Option1 - Full Software Suite/75,6MB > Download.

2. Teraz: Panel sterowania > Dodaj-usuń programy. Poszukaj tam pozycji podobnej do ATI lub AMD Display Manager/Catalyst Manager i odinstaluj całkowicie tę pozycję. Jakby były inne pozycje z symbolem ATI lub AMD, to również odinstaluj. Restart komputera. Po nim zobaczysz obraz z dziwną rozdzielczością. Nie przejmuj się!

3. Wyłącz komputer i zmień kartę graficzną na tę 9550. Zakładam, że Twoja płyta główna ma odpowiedni do tej karty slot? Podłącz monitor! Uruchom komputer. Powinien nadal być ten dziwny obraz Pulpitu.

4. Poszukaj pobrany plik sterownika i zainstaluj. Restart komputera. Wszystko powinno wrócić do normy.

(Damianbaginski18) #9

Ale zmieniłem ta kartę graficzną Ati Radeon 9550 ale mi nie da się włącza na ekranie to komputer mi się włącza to co mam zrobić?

(system) #10

Powrócić do karty 9250, uruchomić komputer z nią (chyba był wtedy sprawny?) i wykonać wtedy to, co wyżej napisałem.

(Damianbaginski18) #11

Dobra spróbuję jeszcze raz zmienić ok...

-- Dodane 29.05.2013 (Śr) 13:29 --

Nie działa ta kartę graficzną 9550 i powróciłem 9250 :frowning:

-- Dodane 29.05.2013 (Śr) 13:44 --

Już nie pisz na odpowiedzić. Zamknięty temat.