Jak zmienić reguły filtrowania w KIS 2010

Witam.

Mam problem, którego nie udało mi się rozwiązać. Nie umiem a raczej nie mogę zmienić reguł filtrowania w KIS 2010 (zmieniam tylko dostęp do sieci). Jak wchodzę w USTAWIENIA / ZAPORA SIECIOWA / USTAWIENIA dochodzę do reguł filtrowania i na dole mam DODAJ , MODYFIKUJ , USUŃ , W GÓRĘ , W DÓŁ. Mam czynne tylko DODAJ reszta niewyraźna, zamglona. Klikając na reguły nie mogę ich usunąć. Jedna pomyłka podczas uruchamiania programu (kliknąłem zablokuj) i już nie mogę uruchomić programu. Chciałem usunąć regułę, ale nie mogę. Ratunkiem było odinstalowanie i zainstalowanie KIS na nowo. Dodam, że z KIS 2009 nie miałem takiego problemu. Posiadam licencję na KIS 2009. Na stronie Kasperskiego http://www.kaspersky.pl/products.html?s=upgrade2010 wyczytałem, że mogę śmiało aktualizować KIS 2009 do wersji 2010. Robiłem to jak podali na stronce i na czysty system sam KIS 2010. Za każdym razem jest to samo. Wdzięczny będę jak ktoś pomoże mi rozwiązać ten problem. Pozdrawiam

Napisałeś: “Mam problem, którego nie udało mi się rozwiązać. Nie umiem a raczej nie mogę zmienić reguł filtrowania w KIS 2010 (zmieniam tylko dostęp do sieci). Jak wchodzę w USTAWIENIA/ZAPORA SIECIOWA/USTAWIENIA dochodzę do reguł filtrowania i na dole mam DODAJ, MODYFIKUJ, USUŃ, W GÓRĘ, W DÓŁ. Mam czynne tylko DODAJ reszta niewyraźna, zamglona.”

Tak samo jest u mnie!! Myślę, że dzieje się tak przy instalacji “domyślnej”. Reguły dla aplikacji możesz regulować w ten sposób tylko: Na stronie głównej aplikacji wchodzisz do zakładki BEZPIECZNA STREFA, a tam masz - KONTROLA APLIKACJI. Klikasz na “Aktywność aplikacji” i masz - “Kontrolę aktywności aplikacji”, gdzie masz różne zakładki. Po wybraniu zakładki i po kliknięciu na interesującą ciebie aplikację prawym przyciskiem myszy możesz zmienić: “Reguły dla aplikacji”, “sekwencję uruchomiania”, “stan” i “zakończ proces”. Mam nadzieję, że o to ci chodziło.

Dziękuję. Właśnie o to mi chodziło.