Jak zmienić system który chce uruchomić gdy czas 0s


(Adrian9800) #1

Mam problem tego typu iż przy starcie systemu wybierało mi z którego dysku ma bootować gdyż kiedyś miałem drugi dysk po jego usunięciu nadal opcja się pokazywała.

Niestety postanowiłem coś z tym zrobić i skróciłem czas wyboru przed startem systemu do 0 sec wszystko może było by ok gdyby nie to że wybiera dysk na którym windowsa nie ma, a nie ten drugi.

Czy jest możliwość wyboru który system ma się ładować z poziomu biosu.? Gdyż w tym momencie nie mogę załadować systemu.

Dodam iż nie mam chwilowo płyty z windowsem.

Proszę o pomoc


(Profesorek9) #2

Z tego, co się orientuję, to nie ma takiej opcji. Byłoby dużo prościej, jak dwa systemy miałbyś na jednym dysku, na osobnych partycjach.

Ja bym spróbował jeszcze usunąć baterię z płyty głównej, i włożyć na nowo. Wszystkie ustawienia powinny się zresetować.

Poza tym, jaki to jest Windows, bo jeśli XP, to bez problemu możesz wgrać ściągniętego z chomikuj.


(Semtex) #3

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym górnym rogu Swojego posta. Dobrze zatytułowany temat daje szansę na szybszą pomoc. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.


(Atis) #4

http://traxter-online.net/windows/napra … u-windows/

http://traxter-online.net/easybcd-zarza … raficznym/


(Adrian9800) #5

No właśnie dwa systemy na osobnych dyskach i on automatycznie startuje z tego którego już nie ma fizycznie w komputrze. Teraz w żaden sposób nie mogę załadować systemu gdyż sam sobie wyłączyłem ta możliwość przez te skrócenie czasu do 0 z poziomu pulpitu. Jest to windows 7.

Dodane 14.10.2013 (Pn) 15:10

tą aplikacje EasyBCD niby mogę odpalić nie mając włączonego systemu ?


(reos) #6

Większość dystrybucji Linuksa live daje możliwość wyboru systemu do uruchomienia, wystartuj właściwy Windows i zmień czas boot menu na 5-10 sek