Jak zmienić tryb wyświświetlania grafiki?

Witam, mam bardzo stary komputer mało ramu karta graficzna też do niczego. Komputera uzywam rzadko, do sprawdzania trojanów, więc mam zainstalowany odchudzony xp. Wszystkie zamulające efekty wyłączone. We właściwościach ekranu miałem ustawione 800x600x16 bit, obraz sie odswiezal co sekunde. W ustawiniach zaawansowanych była opcja “wszystkie tryby” i z nich wybrałem 640x480 16 kolorów. I w własciwosciach najnizsza jakoscia bylo 640x480 4bit.

juz duzo lepiej sie pracuje ale gdy pojawia sie duzo grafiki na stronach to juz zamula. Jak moge ustawić tryb 2bit (chodzi o obraz kilka odcieni szarości, nie dwa kolory), tego trybu nie ma na liscie. Mam monitor 19 cali wiec przy takiej rozdzielczosci elementy sa ogromne, probuje to zmeinic ustawiajac rozmiar dpi na 65% ale windows chce płyte bo brakuje pliku a ja nie mam cd-romu, gdzie moge znalesc ten plik? NIE ZAMIERZAM ROZBUDOWYWAĆ KOMPUTERA.

??? :stuck_out_tongue:

Powiedź, jaką kartę graficzną i procesor CPU posiadasz? Włączenie obrazu czarno-białego na kolorowej karcie (nawet jeśli byłoby możliwe) nie podniesie wydajności systemu. Prawdopodobnie w komputerze zainstalowane są niewłaściwe wersje sterowników karty graficznej. System XP zazwyczaj do bardzo starszego sprzętu instaluje (moim zdaniem) słabe drivery. Nie zapomnij o sterowniku do monitora. Kolego, dziwisz się, że komputer spowalnia w czasie wyświetlania dużej ilości grafiki. Dzieje się tak, ponieważ każdy obrazek w pamięci RAM przechowywany jest jako plik bmp w skutego tego zaczyna brakować RAM-u a system operacyjny w ten czas korzysta z wirtualnej pamięci, którą jest specjalnie wydzielony fragment dysku twardego. Prawdopodobnie ten element też nie jest szybki. Pamięć SDRAM jest bardzo tania. Możesz kupić w Allegro z aukcji nr 503060354 lub 489836235 kartę na PCI i zainstalujesz ją jako drugą. Mój odpowiednik MGA 1164SG-A 64-bit 4MB (bez układu Video). W BIOS-ie komputera ustawisz uruchamianie monitora z PCI “Frist PCI” (nie AGP). Powyższe karty obsługują m.in rozdzielczość 1024x768x32 85Hz