Jak zmienić ustawienia rutera Netgear pod ruter TP-Link?

Witam.

Jak w temacie.

Chodzi mi o to, że po zmianie rutera z Tp-Link na Netgear wystąpiły problemy z zalogowaniem się do pewnej gry (Counter Strike 2D) oraz problemy związane z połączeniem z serwerami.

Nie mogę się połączyć z żadnym z serwerów co spowodowane jest tym, że mój komputer po prostu nie widzi ich pingu (to takie coś jak FPS) i zapewne traktuje je jako nieczynne, lub nieaktywne.

Grałem już na moim komputerze u dziadków na ich sieci (Tp-Link) i wszystko działało prawidłowo; mogłem się zalogować, wchodzić na serwery itp., więc wiem, że problem nie tkwi w ustawieniach gry.

Problem znajduje się raczej w ustawieniach rutera.

Zatem bez zbędnego kombinowania w opcjach chciałbym całkowicie podporządkować ustawienia z mojego rutera na ruter z Tp-Link’a.

Jeśli jednak wiesz, co wystarczy pozmieniać, aby Counter Strike 2D działał sprawnie na mojej sieci, to chętnie popróbuję pokombinować.

Z góry dzięki za wszystko!

PS. Robiłem reinstall Counter Strike 2D pare razy,

NA CSie nie znam się, ale wejdź na stronę konfiguracyjną TP-Linka, do ustawień związanych z bezpieczeństwem (security, firewall) i przekierowywaniem portów, NATem itp. i porób zrzuty ekranu http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1294532.html i umieść je np. w forumowej galerii gallery/album.php?album_id=20 albo serwisy typu http://www.fotosik.pl/. Wzorując się na tych ustawieniach z TP-Linka będzie można powiedzieć co masz ustawić na Netgarze. Podaj też dokładny model Netgara, możesz dodatkowo wykonać kilka zrzutów ekranu ze strony konfiguracyjnej Netgara (również część security, firewall, przekierowywanie (forwarding) portów, NAT itp.). Albo spróbuj samemu - podstawowa-konfiguracja-domowego-routera-t439247.html

Pozdrawiam.

Podłacz się do Netgeara, uruchom wiersz poleceń i pokaż wynik poniższego polecenia.

ipconfig

Zaloguj się do routera i wklej zrzut z ustawien WAN oraz to o co prosił adam. Podłącz się do TP Linka i powtórz te same czynności.

Dzięki, że nam wyjaśniłeś czym jest ping, a tak serio ping nawet nie jest czymś podobnym do FPS, ping to program, którego zadaniem jest pomiar opóźnienia w sieci, dzięki niemu można również sprawdzić czy istnieje łączność pomiędzy urządzaniami, potocznie ping jest określeniem opóźnienia akurat w przypadku gry, pomiędzy Tobą, a serwerem.