Jak zmienić Win 7 32bit na 64 bit?


(Kongo) #1

Witam serdecznie.

Mam laptopa Asus M60VP w którym na dysku (Recovery) jest system Windows Vista 32bity. Mam oryginalnego Windowsa 7 a dokładniej nakładke w której są 2 płyty Win 7 32 bity i Win 7 64 bit. Chciałbym mieć Windowsa 7 64 bitową dlatego że 32 bitowa wykrywa tylko 3 giga Ramu ale nie moge zainstalować bo Vista jest 32 bity. Co mam zrobić? Do kogo jakiej firmy napisać maila czy zadzwonić. Chciałbym żeby wszystko było oryginalne a nie że ściągne piracką Viste i wgram na ten dysk.

oraz czy uważacie że powinienem zamienić Win7 32 na 64?


(kriss.dj) #2

Witam,

Jeżeli zależy Ci na wykorzystaniu więcej niż 3GB pamięci RAM to jak najbardziej powinieneś zmienić system na 64-bit. Moim zdaniem coraz więcej programów będzie oferowało architekturę 64-bit więc jest to na pewno myślenie przyszłościowe, jednak większość użytkowników domowych prawdopodobnie i tak nie wykorzysta potencjału tej architektury.

Więc w zasadzie musisz sobie odpowiedzieć sam na pytanie czy jest Ci potrzebne więcej niż 3GB RAM, ze względu na to, iż w Twoim przypadku, abyś miał legalnie system Win7 64-bit powinieneś zakupić po prostu jego pełną wersję, a to jest kolejny wydatek. Upgrade, który posiadasz i pewnie wydałeś już na niego jakąś kwotę, działa w ten sposób, że system 32-bit uaktualnia do systemu 34-bit, a 64-bit do 64-bit. Inną możliwością jest zakup WinVista 64-bit i uaktualnienie z płyty Upgrade.

Możesz popytać w samym Microsofcie, ale sądzę, że innych możliwości nie ma, aby to było legalne.


(Johny) #3

Jeśli kupiłeś wersję BOX tą drogą z pomocą techniczną,to obok 32 bit dostajesz wersję 64 bit,jeśli tylko OEM,musisz wydać kasę na następną licencję


(system) #4

http://zapytaj.com.pl/Category/007,028/ ... wac_7.html


(SilberPunkt) #5

Jeśli pakiet uaktualnienia z Visty do Seven dostałeś w ramach promocji przedpremierowej Windows 7 od ASUSa to aby zainstalować Siódemkę w wersji 64-bit musisz ją zainstalowac od nowa,czyli uruchomić notebooka z płytki DVD z ta wersją Siódemki, sformatować partycję z Vistą i zainstalować na niej Siódemkę wpisując otrzymany klucz licencyjny. Jest to w pełni legalne.

:roll:


(Kongo) #6

Nie rozumiem do końca. Mam sformatować partycje z Vistą? To jak ja póżniej zainstaluje Windowsa 7 jak to jest nakładka na Viste. Vista na tej partycji jest 32 bitowa i była oryginalnie. Ja dokupiłem tylko nakładke Windows 7 i tam są 2 płyty jedna 32 bity i druga 64 bity. Ale nakładke 64 bitową można tylko dać na Viste 64 bitową.


(system) #7

http://www.centrumxp.pl/Windows7/1973,1 ... Vista.aspx


(Kongo) #8

Ja nie chce zainstalowac windows 7 obok visty!. Ja mam nakładke na viste.


(SilberPunkt) #9

A próbowałeś odpalić notebooka z tej płyty? Uruchomi Ci się normalny instalator. Nie da się inaczej uaktualnić 32-bitowej Visty do 64-bitowej Siódemki jak tylko poprzez reinstalację.

:roll:


(olo320i) #10

masz pewnie upgrade visty do 7.sam takie coś przerabiałem ze swoim kompem Toshiba i tak jak to napisał przedmówca wkładasz płyte z interesującą Cię architekturą windowsa 7 uruchamiasz , nastepnie formatujesz partycję z vistą a w jej miejsce instalujesz 7. i to wszystko a jak nie ogarniasz takiej procedury to może poprostu poproś kogoś kto zna całą procedurę reinstalacji i zrobi to za Ciebie i proponuje skopiować z dysku z vistą wszystko co jest dla Ciebie wartościowe bo te dane stracisz.