Jak zmienić Win 7 32bit na 64 bit?

Witam serdecznie.

Mam laptopa Asus M60VP w którym na dysku (Recovery) jest system Windows Vista 32bity. Mam oryginalnego Windowsa 7 a dokładniej nakładke w której są 2 płyty Win 7 32 bity i Win 7 64 bit. Chciałbym mieć Windowsa 7 64 bitową dlatego że 32 bitowa wykrywa tylko 3 giga Ramu ale nie moge zainstalować bo Vista jest 32 bity. Co mam zrobić? Do kogo jakiej firmy napisać maila czy zadzwonić. Chciałbym żeby wszystko było oryginalne a nie że ściągne piracką Viste i wgram na ten dysk.

oraz czy uważacie że powinienem zamienić Win7 32 na 64?

Witam,

Jeżeli zależy Ci na wykorzystaniu więcej niż 3GB pamięci RAM to jak najbardziej powinieneś zmienić system na 64-bit. Moim zdaniem coraz więcej programów będzie oferowało architekturę 64-bit więc jest to na pewno myślenie przyszłościowe, jednak większość użytkowników domowych prawdopodobnie i tak nie wykorzysta potencjału tej architektury.

Więc w zasadzie musisz sobie odpowiedzieć sam na pytanie czy jest Ci potrzebne więcej niż 3GB RAM, ze względu na to, iż w Twoim przypadku, abyś miał legalnie system Win7 64-bit powinieneś zakupić po prostu jego pełną wersję, a to jest kolejny wydatek. Upgrade, który posiadasz i pewnie wydałeś już na niego jakąś kwotę, działa w ten sposób, że system 32-bit uaktualnia do systemu 34-bit, a 64-bit do 64-bit. Inną możliwością jest zakup WinVista 64-bit i uaktualnienie z płyty Upgrade.

Możesz popytać w samym Microsofcie, ale sądzę, że innych możliwości nie ma, aby to było legalne.

Jeśli kupiłeś wersję BOX tą drogą z pomocą techniczną,to obok 32 bit dostajesz wersję 64 bit,jeśli tylko OEM,musisz wydać kasę na następną licencję

http://zapytaj.com.pl/Category/007,028/ … wac_7.html

Jeśli pakiet uaktualnienia z Visty do Seven dostałeś w ramach promocji przedpremierowej Windows 7 od ASUSa to aby zainstalować Siódemkę w wersji 64-bit musisz ją zainstalowac od nowa,czyli uruchomić notebooka z płytki DVD z ta wersją Siódemki, sformatować partycję z Vistą i zainstalować na niej Siódemkę wpisując otrzymany klucz licencyjny. Jest to w pełni legalne.

:roll:

Nie rozumiem do końca. Mam sformatować partycje z Vistą? To jak ja póżniej zainstaluje Windowsa 7 jak to jest nakładka na Viste. Vista na tej partycji jest 32 bitowa i była oryginalnie. Ja dokupiłem tylko nakładke Windows 7 i tam są 2 płyty jedna 32 bity i druga 64 bity. Ale nakładke 64 bitową można tylko dać na Viste 64 bitową.

http://www.centrumxp.pl/Windows7/1973,1 … Vista.aspx

Ja nie chce zainstalowac windows 7 obok visty!. Ja mam nakładke na viste.

A próbowałeś odpalić notebooka z tej płyty? Uruchomi Ci się normalny instalator. Nie da się inaczej uaktualnić 32-bitowej Visty do 64-bitowej Siódemki jak tylko poprzez reinstalację.

:roll:

masz pewnie upgrade visty do 7.sam takie coś przerabiałem ze swoim kompem Toshiba i tak jak to napisał przedmówca wkładasz płyte z interesującą Cię architekturą windowsa 7 uruchamiasz , nastepnie formatujesz partycję z vistą a w jej miejsce instalujesz 7. i to wszystko a jak nie ogarniasz takiej procedury to może poprostu poproś kogoś kto zna całą procedurę reinstalacji i zrobi to za Ciebie i proponuje skopiować z dysku z vistą wszystko co jest dla Ciebie wartościowe bo te dane stracisz.