Jak zmienić wyszukiwarkę z Yahoo! na google?

(Em96) #1

Witam!

Mam 'mały' problem. Kiedyś zawsze gdy wpisywałam, zamiast całej nazwy strony WWW, np. "interia" Mozilla Frefox automatycznie otwierała stronę i sama "dopisywała" resztę. Od jakiegoś czasu gdy wpiszę daną stronę wyskakuje mi wyszukiwarka "Yahoo!". Jak się jej pozbyć? Bardzo proszę o odpowiedź.

(Semtex) #2

Sprawdź czy we wtyczkach nie masz czegoś z Yahoo,jeżeli tak to wyłącz i odinstaluj.

(karllodprogramy) #3

z tego co wiem to obok okienka z wyszukiwarką jest strzałeczka malutka czarna, klikasz na nią i wybierasz zarządzaj wyszukiwarkami i reszta jest w środku i przesuwasz na wierzch tą która ma być jako najważniejsza, wtedy chyba będzie ogólnie podawać tą z góry, jeśli o to ci chodziło.....

(Em96) #4

Właśnie sprawdziłam wszędzie : we wtyczkach, dodatkach. Nigdzie nie ma. Myślę, że to musiało się zainstalować razem z innym program lub czymś takim. Tyle że nigdzie tego nie ma zapisanego.

(Semtex) #5

To pobierz HijacThis zrób loga i wklej go na wklej.org,na forum daj link do loga.Sprawdź jeszcze czy w :widok->paski narzędzi-> nie ma Toolbar z yahoo?

(Enter6000) #6

W programie Mozilla Firefox wpisz w pasku adresu about:config.

Następnie potwierdź, że zachowasz ostrożność. :wink:

A później wyszukaj w filtrze keyword.URL, powinien pojawić się jeden wpis. Kliknij na niego dwa razy i

a) jeśli chcesz, aby po wpisaniu, np. interia, otwierała się strona wpisz tam:

b) jeśli chcesz uzyskać wyniki wyszukiwania z Google (bez automatycznego przekierowania) wpisz:

Powinno pomóc. Pozdrawiam. ;D

(Em96) #7

Dalej to samo. :frowning:

(Leon$) #8

:slight_smile: