Jak zmieszać tusze w kardridżu?

Witam.Mam urządzenie wielofunkcyjne Lexmark X 2350.Poziom atramentu wskazuje,że jest dobry,a drukuje mi ramki i tekst na zielony kolor.Jak wymieszać atrament by drukowało na czarno,lub jak zmienić ustawienia.Nie pokazuje mi,że brak atramentu.Naboje do tego są drogie,a mam dużo pisania,nie stać mnie bardzo na kupno nowego.

włączenie czyszczenie głowic

Przepraszam,ale nie wiem jak to zrobić.Bądż tak uprzejmy,podpowiedz mi ja się tam dostać.Z góry dziękuję.

panel sterowania/drukarki i faksy/ppm na drukarkę/własciwosci/

teraz musisz poszukać tam czyszczenia głowic,każda drukarka ma inne menu

Serdeczne dzięki,znalazłem,ale to i tak nic nie dało.Wydaje mi się,że brak jest czarnego tuszu,a w tym urządzeniu jest tylko jeden kardridż.Poziom atramentu obejmuje 1/2 wskażnika.Co o tym sądzisz?

nie wiem,ale czasami wskaźniki się mylą,w mojej pixmie 8500 też wskazuję mniejszy poziom tuszu,a w rzeczywistości jest więcej :slight_smile:

zapewne skończył się jeden z kolorów lub zapchała się dysza , taki kartridż składa się z trzech komór i w każdej komorze jest inny kolor (zazwyczaj żółty,niebieski i czerwony) i z pomieszania tych kolorów powstaje czarny , oczywiscie takie mieszanie następuje na “dyszach” kartridża , można takie tusze uzupełnić tzw. napełniaczami ale w przypadku takiego kartridża (kolorowego) efekt końcowy jest zazwyczaj marny , można kupić kartridż “podróbke” za połowe ceny orginalnego czyli około 25-30zł ale najlepiej orginał wcale nie taki drogi (55-60zł) zresztą napełniacze są niewiele tańsze od orginalnego kartridża tyle tylko że wystarczają na około 3 'ładowania" . Pozatym zanim kupiło się urządzonko należało zapoznać się z cenami materiałów eksploatacyjnych co z tego że “kombajn” tani ale za to eksploatacja droga.