Jak zmniejszyć ping? - blueconnect -

Pograłem w SAMPa ok. 4 minut i pokazało się: “nick” został wywalony. Powód: przekroczony dozwolony ping (500).

Potem wszedłem na inny server i po kilku sekundach to samo…

A na jakim sygnale jedziesz ?Tzn. jaki typ sygnału jest w aplikacji bluconnect UMTS HSDPA GPRS czy może EDGE?

EDGE ale chcę kupić antenę która może przełączy mnie na HSDPA albo UMTS.

Zmniejszenie pingu dla sieci komórkowych nie jest tematem prostym i wymaga dokładnego rozeznania tematu. Po pierwsze sprawdź odległość do najbliższego nadajnika, pomocne w tym temacie jest strona btsearch.pl dzięki której sprawdzisz nie tylko odległość ale także częstotliwości na których nadajnik pracuje oraz jakie protokoły transmisje wykorzystuje.

Minimum do gry w sieci to HSDPA, wtedy ping masz około 150, jednak w rzeczywistości jest to w granicach 100. Sygnału nie polepszysz antenką, bo zależy on przede wszystkim od zasięgu danej sieci, jeśli na terenie, na którym mieszkasz, nie ma zasięgu sieć HSDPA, to na razie nie masz co liczyć na bezproblemowe granie w sieci. Mało tego, nawet kiedy zasięg sieci jest, to operator nie pozwala nie raz (w moim przypadku bardzo często) połączyć się z tą najlepszą dostępną siecią.

Moja znajoma mieszka w podkrakowskiej wsi. Na zewnątrz budynku jest ok 2-4 kresek na telefonie (2G). Przy zastosowaniu dedykowanej panelowej anteny na zakres 1900-2100 MHz zamontowanej na kominie budynku jednorodzinnego uzyskałem moc sygnału na poziomie 50-90% UMTS. Odległość od nadajnika to ok 7 km w linii prostej. Montaż anteny jest jak najbardziej wskazaną czynnością i poprawia w sposób bezdyskusyjny komfort korzystania z internetu drogą radiową. Warunkiem jest modem z zewnętrznym konektorem antenowym. Pingi na poziomie 100ms są jak najbardziej możliwe do osiągnięcia w HSDPA.

Najkorzystniej pod względem pingu wypadają sieci na CDMA tutaj osiągnąć można nawet 50-60ms. Niestety transfery są niższe oraz technologia dostępna jest w tym momencie tylko u jednego operatora

Antena na pewno pomoże. Ale czy polepszy pingi, nie wiadomo. Innego sposobu jednak raczej nie ma.

Witam forumowiczów. Jeszcze wczoraj miałem ten sam problem. Mam modem HUAWEI E122 i HSPA przy stacjonarnym kompie. Rzecz dzieje się w Bydgoszczy. Ping wahał się od 150 do 6000(!) i w dodatku często zrywał. Czasem bezpowrotnie. Nie chciałem kabla, bo uznałem, że 100zł miesięcznie to zbyt wiele w tym momencie mojego życia za odrobinę przyjemności. Teraz wracam do sedna. Nie oszukujmy się, człowiek nie jest taki, żeby czasem sobie nie pograł w trybie multiplayer. Przy takim pingu miałem tylko szanse na AssaultCube I i niestety też mnie wywalano za wysoki ping (“kick off”). Aż wstyd było spojrzeć, że wszyscy mają po 100-200, a u mnie 2000-3000 (czasem 5000!). Teraz mam ping 80-120 ms (średni 100) tylko dlatego, że kupiłem przedłużacz USB za 28 zł i przesunąłem modem w stronę okna. Okazało się, że ściany w moim bloku są grube, a bliżej okna jest silny sygnał. Szybkość na stronie testowej to około 800 kb/s i przede wszystkim stabilność. O ładowaniu stron nie wspomnę.

Wiem, że każdy przypadek jest inny, ale może akurat ktoś ma podobną sytuację. Czasem wystarczy przeciągnąć kabel do innego pokoju, z innej strony bloku, czy domu. Muszę jeszcze dodać, że kabel leży na wielkiej klatce królika, zrobionej metalowych prętów. Jako laik nie mam pojęcie, czy to ma znaczenie.

Iplus jest jak telefon, czyli twoja teoria jest słuszna, ale tak ogólnie to jest śmieszne, żeby w naszych czasach ustawiać internet jak antenę telewizyjną dla uzyskania sygnału :smiley: