Jak zmniejszyć złużycie pamięci ram w XP

Witam, posiadam 1GB DDR2, mam zainstalowanego XP w tej chwili złużycie RAM to 200MB, jest jakiś sposób aby wyłączyć całkiem pulpit aby znikneły ikony i pasek aby było mniejsze złużycie RAM ??? Może macie jakieś inne programy aby zmniejszyć złużycie pamięci ram ???

Bardzo proszę o pomoc z góry dzięki

Aby zmniejszyć zużycie pamięci, najprościej jest zoptymalizować system -->http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=7&t=76580 . Oczywiście należy sprawdzić czy nie ma w OS’ie jakiegoś syfu (szkodników). Programy do optymalizacji są np. jeden z modułów w TuneUp Utilities (pełna wersja niestety płatna). Zobacz TU.

Można też powyłączać zbędne programy z autostartu i nie instalować wszystkiego jak leci, tylko wybrać instalację “custom” i odznaczyć niepotrzebne komponenty, które działałyby w tle. Dużo takich pierdołek działa w tray’u, pokaż np. screena ze swojego pulpitu to zobaczymy z grubsza co możesz wyłączyć :slight_smile:

Komputer jest pusty, posiada, 4 gry, oraz avast, Acrobat 7.0, Photo Filtr, Comander,nero, i podłączenie do netu i to wszystko, dwa tygodnie temu był format. Podobno w menedżerz zadań i w zakłdce procesy, zakańcza się jakiś proces i wtedy znika pulpit zostaje tylko sama tapeta. Może ktoś z was wie jaki to proces ?

Pozdrawiam

Obawiam się, że nie czytasz tego co się do ciebie pisze. Dostałeś linka jak zoptymalizować kompa, czy np. powyłączać bezpiecznie procesy które zużywają RAM, a są w systemie zbędne. Samo wyłączenie pulpitu nie jest ani wygodne ani tak bardzo korzystne. Lepiej się przy tym nie upieraj. Znacznie więcej zyskasz stosując sie do porad zawartych w/w temacie. To że jesteś po formacie, znaczy że masz masę procesów niepotrzebnych do normalnej eksploatacji.

O taaak, ten proces nazywa się “explorer.exe”, wyłącz go to zobaczysz co się stanie :stuck_out_tongue:

Mówię to oczywiście żartując, ale serio, po prostu zniknie Ci pasek zadań, okienka itp, jedyny sposób na używanie kompa wtedy to uruchamianie programów przez managera zadań, ja tak nieraz robię jak gram, wyłączam wszystko co się da i na koniec “explorer.exe” i klikam w managerze “Nowe zadanie (uruchom)” > wpisuję ścieżkę docelową pliku .exe mojej gry ;]

W pełni popieram :slight_smile:

Bardzo dziękuje, za wszelkie informacje.

Pozdrawiam.