Jak zmodernizowac kompa

Witam serdecznie,

Chcialbym zainwestowac nieco kasy w komputer, tak aby dzialal nieco lepiej a co za tym idzie moglbym grac w koncu bo ostatnio nie za bardzo mi sie to udaje.

Mam

P4 2,8; 2 GB ram; radeona X800 jednak gry nie dzialaja tak jak bym chcial, albo w ogole nie dzialaja, stad moje pytanie, z ktorej strony sie dobrac do modernizacji.

Grafika + procesor do wymiany. Nie wiem jaką posiadasz płytę główną, napisz a dobierzemy coś konkretniej.

Plyta glowna gigabyte 865pe p4 titan

A ta grafika mnie nieco zmartwiles, bo liczylem ze da sie z niej nieco wykrzesac…

Procesor można by wymienić na P4 3.0 ale za dużo to nie da, ja wymieniłbym jednak grafikę ale poczekaj jeszcze na opinie innych.

:shock:

po co ? w ogóle się nie opłaca

płyte masz na agp, to najlepszym wyborem bedize karta 7300gt, bo więcej kasy nie opłaca się pakować w ten komp

Napisałem przecież że wymiana procka za dużo nie da.Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest odłożenie trochę kasy i złożenie nowego zestawu. W ten tak naprawdę nie warto już inwestować.Jedyne co “opłaca się” wymienić to tak jak napisał przedmówca grafika.

Najlepiej niczego nie wymieniać tylko zbierać na nowego kompa :slight_smile:

No dobra, moge wymienic na poczatek plyte glowna i procesor, tymczasowo zostawiajac grafike, no chyba ze zdecyduje sie na komplet. tylko czy 1500 mi starczy zakladajac ze obudowe zasilacz i twardziela plus naped zostawie ??

licze sie z tym ze do kompletu trzeba bedzie kupic pamiec i co ja biedaczek zrobie ze stara

Może zrób tak sprzedaj wszystko co nie będzie pasować (płyta,pamięć,grafika) zostawiając dysk i napęd.

Za resztę kasy powinno złożyc się nowy zestaw może nie z najwyższej pólki ale taki który będzie można nadal rozbudowywać.

karta graficzna jest na AGP jeśli tak to raczej nie będzie pasować.

Najpierw to podaj jaki masz obecny zasilacz (marka i moc), za 1500zł da się już coś dobrego poskładać :slight_smile:

chieftec 400

Zasilacz w porządku, więc sprzedaj ram (za DDR 2GB weźmiesz całkiem ładną sumę, która wystarczy na pokrycie kosztów ramu DDR2), za kartę graficzną, procka i płytę weźmiesz z ±400-500zł więc masz ok 1.800zł na proca + płyta + grafa, na AMD 6000+ (nie dajemy C2D bo płyty droższe i braknie funduszy, a ten 6000+ 2 jajowy ładnie sie sprawdza) do tego płyta i grafa już na PCI-E wystarczy:)

Procesor

Płyta Główna

Grafika

Ewentualnie jak ładnie sprzedasz ram, i zostanie z innych podzespołów to możesz pomyśleć o 2x 2GB ram :slight_smile:

Zmieniłbym tylko grafikę na GF 8600 (bo na którą podałeś może braknąć kasy)

:lol:

nie bierz tego za tyle kasy…

bierz tę grafikę jak już:

http://www.allegro.pl/item289372324_pal … t_gra.html

dużo wydajniejsza od hd3870

płytę główną brać Foxconn na nforce 570

ja bym proca 6000+ nie brał, raczej 4000+ Brisbane i kręcić (a jakby się trafił 3800+ windsdor z rewizji F3 to już wspaniałe cacko do OC :lol: )

chyba, ze nie będzie kręcić wtedy 6000+ pasuje ;]

Dawno nie rozglądałem sie za grafikami i nie wiedziałem że 8800tki tak poleciały, w takim razie chyba dobrze by było coś takiego:

P główna: Foxconn na nforce 570

Proc: AMD Athlon 64 6000+ X2 - jeżeli nie chcesz kręcić // AMD Athlon 64 4000+ X2 - jeżeli chcesz kręcić

Grafa: Palit 8800GT

Przy takiej konfiguracji, myślę, że wystarczy na ram 2x 2GB 800Mhz CL4

myślę, żę jak się zdecydujesz na athlona 6000+ to pomyśl nad 5800+

bo 6000+ ma pobór mocy 125W a 5800+ tylko 65W to jest połowa a różniaca w zegarze jest niewielka.