Jak znaleźć nowszy BIOS

Jak znaleźć i gdzie znaleźć nowszą wersje biosu?! nie mam pojecia jakie parametry sa potrzebne zeby zainstalowac odpowiednia wersje i czy wogole stary bios ma jakis wplyw na prace komputera?!

wejdz na strone producenta i sprawć czy jest a jaki masz model płyty

:wink:

Jeśli wsyztsko działa dobrze to nie auaktualniaj BIOSu. Nowy BIOS wgrywasz tylko wtedy gdy masz problemy ze sprzętem.

BIOS odpowiedni jest do każdego modelu sprzętu. Zawsze znajdujesz na stronie producenta i wgrywasz TYLKo odpowiedni od Twojego modelu.

intel fw 82443 bx (?!)

wiem ze mam bios Pheonixa i tyle… :lol:

A producent płyty i po co chcesz wgrywać nowy bios - płyta prawdopodobnie stara jak świat.

Odczytaj z dokumentów kompa,program Everest,poczytaj na samej płycie głównej może pisze.

Praktycznie podaje ci to jak na tacy.

wiem wiem, wszystko wiem, plyta faktycznie stara jak swiat, everest podaje ze bios jest starszy niz 2 lata, niewazne w sumie :slight_smile:

a dlaczego przy podlaczaniu innego dysku komputer praktycznie nie uruchamia sie i pojawia sie komunikat o bledzie?! (niebieskie tlo i jakies uwagi o tym ze dysk moze byc uszkodzony itp)

dysk dziala na innym kompie wiec pewnie nie jest kompatybilny lub cos takiego

szymon_j999 , a jaki rozmiar ma ten dysk ? Bo możliwe, że BIOS nie obsługuje tak dużych dysków, jak podłączasz ten dysk (Master/Slave)? Czy na tym dysku jest system ?

:spoko:

dysk 20 gb, podlaczany jako master a system xp…

dlatego chcialem zainstalowac nowy bios bo myslalem ze to moze byc przyczyna…

A dysk jest z systemem,czy pusty/dane.

Zrób tak - usuń z dysku wszystkie partycje i podłącz go do I kanału IDE,zworka na nim na Master i wpięty na ostatniej wtyczce taśmy sygnałowej - sprawdź wszystko dokładnie.

I teraz czy bios widzi dysk prawidłowo i czy przy starcie bios też go widzi prawidłowo(test POST) - sprawdź.

dobra przestaje sie juz bawic bo to i tak nic nie daje

pzdr

Złączono Posta : 08.09.2006 (Pią) 16:09

no wiec wiem juz troche wiecej, chodzi o system bo:

dysk, ktory dzialal mial zainstalowanego '98

teraz zrobilem formata i wgralem XP i nie uruchamia sie wogole

(w biosie nalicza pamiec RAM i resetuje sie)

wogole ten bios nie wykraywa cd romu i nie idzie tam nigdzie nic zmieniac…

eeh