Jak znaleźć nowszy BIOS

(Simi18) #1

Jak znaleźć i gdzie znaleźć nowszą wersje biosu?! nie mam pojecia jakie parametry sa potrzebne zeby zainstalowac odpowiednia wersje i czy wogole stary bios ma jakis wplyw na prace komputera?!

(pysiu) #2

wejdz na strone producenta i sprawć czy jest a jaki masz model płyty

:wink:

(McDracullo) #3

Jeśli wsyztsko działa dobrze to nie auaktualniaj BIOSu. Nowy BIOS wgrywasz tylko wtedy gdy masz problemy ze sprzętem.

BIOS odpowiedni jest do każdego modelu sprzętu. Zawsze znajdujesz na stronie producenta i wgrywasz TYLKo odpowiedni od Twojego modelu.

(Simi18) #4

intel fw 82443 bx (?!)

wiem ze mam bios Pheonixa i tyle.. :lol:

(JNJN) #5

A producent płyty i po co chcesz wgrywać nowy bios - płyta prawdopodobnie stara jak świat.

Odczytaj z dokumentów kompa,program Everest,poczytaj na samej płycie głównej może pisze.

(Hraniu) #6

Praktycznie podaje ci to jak na tacy.

(Simi18) #7

wiem wiem, wszystko wiem, plyta faktycznie stara jak swiat, everest podaje ze bios jest starszy niz 2 lata, niewazne w sumie :slight_smile:

a dlaczego przy podlaczaniu innego dysku komputer praktycznie nie uruchamia sie i pojawia sie komunikat o bledzie?! (niebieskie tlo i jakies uwagi o tym ze dysk moze byc uszkodzony itp)

dysk dziala na innym kompie wiec pewnie nie jest kompatybilny lub cos takiego

(Kosior6) #8

szymon_j999 , a jaki rozmiar ma ten dysk ? Bo możliwe, że BIOS nie obsługuje tak dużych dysków, jak podłączasz ten dysk (Master/Slave)? Czy na tym dysku jest system ?

:spoko:

(Simi18) #9

dysk 20 gb, podlaczany jako master a system xp..

dlatego chcialem zainstalowac nowy bios bo myslalem ze to moze byc przyczyna..

(JNJN) #10

A dysk jest z systemem,czy pusty/dane.

Zrób tak - usuń z dysku wszystkie partycje i podłącz go do I kanału IDE,zworka na nim na Master i wpięty na ostatniej wtyczce taśmy sygnałowej - sprawdź wszystko dokładnie.

I teraz czy bios widzi dysk prawidłowo i czy przy starcie bios też go widzi prawidłowo(test POST) - sprawdź.

(Simi18) #11

dobra przestaje sie juz bawic bo to i tak nic nie daje

pzdr

Złączono Posta : 08.09.2006 (Pią) 16:09

no wiec wiem juz troche wiecej, chodzi o system bo:

dysk, ktory dzialal mial zainstalowanego '98

teraz zrobilem formata i wgralem XP i nie uruchamia sie wogole

(w biosie nalicza pamiec RAM i resetuje sie)

wogole ten bios nie wykraywa cd romu i nie idzie tam nigdzie nic zmieniac..

eeh