Jak znalezc sterowniki do Abita KN9 nForce 4 Ultra?

Mam plyte Abita kn9; chipset: nforce4ultra

Znalazlem strone ze sterami:

http://www.nvidia.com/content/drivers/drivers.asp

Gdzie sa na tej stronie sterowniki do mojego motherboarda? (chodzi mi o Kategoria>Chipset)

platoform / nforce drivers -> nforce4 series AMD -> wybór systemu

Jak mam Professionala SP2 to wybieram XP/2000 czy Professional x64?

xp/2000

Pisze, bo wszystko na nowym PC dziala OK tylko dzwieku nie ma - jak probuje otworzyc cos w Winampie to pisze, ze nie ma jakiegos sterownika DirectAudio czy cos w tym rodzaju ;(. Trzeba zainstalowac osobne stery do zintegrowanej karty dzwiekowej?

jak do dźwięku to jak z paczki się nie zainstalują to

platform / nforce drivers -> nforce audio drivers -> xp

kremuwa

Piszę ostatni raz, używaj polskich znaków,następny tematy od razu polecą do kosza,opcja zmień i popraw posty.JNJN

A co płyty ze sterami nie dali, (takie małe płaskie, okrągłe).

http://www.abit-usa.com/products/mb/dri … &model=317

Strony producentów!

http://www.google.com > abit kn9 drivers i pierwszy link

Nie dali ;( - kupowalem na Morele.net

A przy okazji:

Mam Athlona x2 4000+ BOX - na mojej obudowie TRACER PHANTOM jest wyswietlacz LCD, ktory mial rzekomo pokazywac temperature procesora - pokazuje od 19-30 C. Sprawdzilem Everestem i temp. procka waha sie od 50 do 65. Ktora temp. jest dobra? Czy ta druga jest dla procka niebezpieczna?

UWAGA: Proc jest w technologii 65 nm!

Ukradli? W pudle od płyty powinna być.

Palcem sprawdź, 65 st powinno przypiec.

Do czego przyczepiłeś czujnik, Tracer - rzekomo, ich produkty nie są najlepsze.

Czujnika nie przyczepialem ;/ A 65 st. jest ok?

To co on mierzy? Moze to jest temp w budzie?

Nie bardzo, sprawdź palcem.

DO Milosciwie nam panujacych MODow:

Prosze o nie usuwanie postu - od kiedy padl mi Win 98 nie dzialaja mi polskie znaki - niedlugo przeinstaluje system - wtedy bede pisal po polsku :slight_smile:

Jak mam dotknac procka? Mam dostep tylko do radiatorow i wentylatorka. Chwile po odlaczeniu napiecia dotknalem radiatorow i byly chlodne, ale nie wiem czy procek tez. Czy ten Everest cos nie przeklamuje? Tuz po wlaczeniu kompa procek ma od razu 60 st.? W obudowie znalazlem owiniete wokol takiej nozki jakichs 9 kabelkow - nie wiem co to jest, ale u konca kazdego sa jakies karteczki znapisami (np. mic, return itd.) - co to moze byc?

może kabelki wyprowadzające na przedni panel , dodatkowe usb , mic , i line out

skoro radiator chłodzący procesor jest chłodny to ok :wink:

nie mów hop dopóki nie skoczysz :expressionless:

A jak radiator jest gorący a program pokazuje 25 stopni to co jest źle? :expressionless:

musisz zaktualizować bios do tej płyty.

Jak?

Masz opisane w dziale gdzie? to se poszukaj, nie ma frajerów.

ściągnij sobie z neta program core temp. Wtredy będziesz miał pokazywaną norm. temp. A skąd? Google szukaj.

A jak radiator jest gorący a program pokazuje 25 stopni to co jest źle? :expressionless:

przeczytaj jeszcze raz co napisałeś :slight_smile: autor postu sprawdził dość pewną metodą :stuck_out_tongue: dotykając radiator palcem , a ty doszukujesz się jakiś hipotetycznej sytuacji która nie ma w tym wypadku miejsca :slight_smile: - nie widzę w tym sensu

osobiście nie sprawdzam tem. proca programami ewentualnie jak już to w biosie albo metodą “dotykową” inna sprawa, że nigdy nie miałem problemu z wysoką temperaturą procesora

to tak jak idle…

nie pomyślałeś, że może radiator nie jest dobrze dociśnięty do procesora?..

bynajmniej…

Inna sprawa jak jest pewny, że dobrze jest dociśnięty radiator, to jak jest zimny cooler to świadczy, że procek słabo się grzeje.

montowałeś chłodzonko na ten socket ? :wink: nie da się go nie docisnąć (z tą wajchą dociskającą :slight_smile:

Montowali mi w sklepie internetowym. Chlodzonko jest oczywiscie - dosc chlodne. Mierzylem tym programem Core Temp i przy rzekomej temp. 55-65 st. w Everescie Core Temp pokazywal mi Na jednym rdzeniu 15-25, a na drugim 12-17 st. Moze Everest ma problemy przy dwoch rdzeniach? Jak wyglada czujnik ten z obudowy

Kurde bo teraz to głupota z tymi programami, żaden to nie pokarze normalnej temp. nawet core temp.

Jak jest się pewnym dociśniętego chłodzenia do proca to dotykanie jest sposobem na sprawdzanie temp.

No chyba, że się kupi jakiś termometr :smiley: