Jak zreinstalować Messengera i MS Outlook Express?

Witam. Chciałbym prosić was o radę dotyczącą reinstalacji takich programów jak Windows Messenger 4. 7 i MS Outlook Express 6 , ale jako integralnych Składników systemu Windows.

Słyszałem, że można je w ten sposób po prostu zreinstalować. U mnie w systemie XP Pro w Panelu sterowania >>> _ Dodaj/usuń składniki systemu Windows _ obydwa programy w okienku kreatora są zaznaczone. Pokażę je: tutaj

Ponieważ z tego sposobu nie miałem okazji jeszcze korzystać chcę zapytać czy w ogóle mogę tak dokonać tej reinstalacji; jeśli tak to jak dokładnie krok po kroku to wykonać i czy już po odinstalowaniu danego składnika będzie on mógł być ponownie zainstalowany dokładnie w tej samej wersji, o którą mi chodzi ?

Dodam, że wymienionych wyżej programów nie aktualizowałem. #-o

C:\WINDOWS\inf\sysoc.inf

Usuń wszystkie wyrazy HIDE tak jak jest na obrazku poniżej a potem przejdź do Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> Dodaj/usuń składniki systemu Windows. Szukaj nazw Outlook Express oraz Windows Messenger

abc5.JPG

Można wyłączyć dostęp, ale nie odinstalować Outlooka. Są siłowe sposoby polegające na zmianach nazw niektórych folderów i usuwanie niektórych kluczy. Niektórzy korzystają z n-lite. Prawdopodobieństwo, że nie będzie downa, jest niezbyt wielkie, żeby ryzykować. Odznacza się w kreatorze i dalej. Można we właściwościach nawet skompresować folder, ale klikając kilkakrotnie w adres maila gdzieś na stronce, wyskoczy Outlook, o ile był kiedyś konfigurowany. Ja nie radzę z tym ustrojstwem walczyć. Sam chciałbym poznać bezpieczny sposób na usuwanie niechcianych komponentów z XP.

PS. Dodam, że messengera się pozbyłem. Co do Outloka, to jest opis, jak sobie radzić, bez gwarancji, że to bezpieczne. http://support.microsoft.com/kb/312451/pl

Tak, rzeczywiście w tym pliku sysoc.inf mam mnóstwo wyrazów HIDE. Ale zanim je wszystkie pousuwam to możesz napisać, bo chciałbym się upewnić co to ma właściwie dać ?

Czy po tym usunięciu HIDE - nazwy Outlook Express oraz Windows Messenger nadal tam będą widoczne w Panelu sterowania czy nie.

Od siebie: a nie mogę po prostu odznaczyć tych nazw i zatwierdzić, a po restarcie kompa ponownie je zaznaczyć i OK?

@ Bogdan_G

Jak to nie można odinstalować, a w opcji _ Dodaj/usuń składniki systemu Windows _ nie pisze wyraźnie - Usuń składnik?

I później znów go zainstalować ? Jak ?

Poza tym nie zrozumiałeś mnie. Ja nie chcę niczego usuwać na stałe, a tylko zreinstalować - subtelna różnica !!

No wiesz, ja dziękuję za to, ale nie skorzystam. Poza tym wiesz, no czasami robi się formaty… :?