Jak zresetować lub usunąć ustawienia użytkownika komputera?

(Clank) #1

Tak, jak w temacie. Jedyne co chaiłbym zachować w moim koncie to dane. Namieszałem troche w ustawieniach w moim koncie, daltego chciałbym przywrócić domyślne, takie jakie są zawsze przy utworzeniu nowego konta. Co mam usunąć?

(Karmazyn65) #2

Logujesz się na konto Administratora , zmieniasz nazwę folderu domowego swojego konta na inną, np. STARE_KONTO.

Następnie logujesz się na swoje konto (zostanie od nowa stworzony Twój folder domowy z domyślnymi ustawieniami).

Potem od nowa konfigurijesz, to co chcesz zmenić i przenoscisz dokumenty do nowego konta. Inne elementy, również można skopiować, lub zaimportować.

W tym przypadku odradzam Kreatora transferu plików i ustawnień , gdyż w Twoim przypadku, właśnie ustawienia chcesz przywrócić do domyślnych.

(Clank) #3

No właśnie jestem na koncie administratora (i również jedynego konta administratora). To rozumiem mam przenieść folder zmoimi plikami do nowo sworzonego konta, a tamte usunąć? Tyle to sam wiem, ale czy nie dało by sie tego inaczej zrobić bez tworzenia nowego konta? :slight_smile:

(Karmazyn65) #4

Podana porada nie wspominała o tworzeniu nowego konta, tylko tego samego z domyslnymi ustawieniami i pustego.

(Clank) #5

Acha czyli rozumiem mam zrobić tak:

kiedy jestem zalogowany na swoim koncie, zmieniam nazwe folderu użytkownika zawierającego moje pliki na np. STARE_KONTO, wylogowywuje się, loguje ponownie, konfiguruje i przenosze pliki do nowego katalogu??

(Karmazyn65) #6

Nie. Będąc na swoim koncie nie zmienisz nazwy folderu swojego konta (jest w użyciu).

Musisz zalogować się na wbudowane konto Administratora.

Przecież wszystko podałem, jak kawę na ławę w pierwszej odpowiedzi.

(Clank) #7

Acha no ale z kolei jest taki problem, że ja che zmienić konto administratora, wbudowanego konta administratora

(Karmazyn65) #8

Trzeba było podczas instalacji założyć sobie konto, jak sugerował instalator Windows.

Teraz też możesz to zrobić tworząc nowe konto o dowolnej nazwie z uprawnieniami Administratora i ztego konta (po zalogowaniu się na nie zmienić nazwę folderu konta Administrator na np. _Administrator.

Wszystko masz opisane.

(pakeroso) #9

Karmazyn65 , zastosowałem Twój sposób i kiszka.

Po zalogowaniu na swoje konto wyskoczył balonik, że logowanie nie przebiegło pomyślnie i zostałem zalogowany tymczasowo, a zamiast nowego folderu użytkownika został utworzony tymczasowy folder TEMP.

Całe szczęście, że proces udało się odwrócić :slight_smile:

(Karmazyn65) #10

Bo prawdopodonie popełniłes błąd i zamiast wylogować się ze swojego kona i zalogować na inne z uprawnieniami Administratora przełączyłeś użytkownika, co musiało skutkować błędem.

Innym wytłumaczeniem może być rozsypany system nie tylko w obszarze konta urzytkownika.

Ja nigdy nie miałem problemu w takiej sytuacji.

(Cool Turalny) #11

Ja mam podobny problem i także nie moge sobie poradzić....

Otóż chciałem zablokowac dostęp do folderu innemu użytkownikowi a tak zamieszałem że nawet ja jako administrator nie moge zobaczyć zdjęć i nie moge tego cofnąć :frowning:

Jest jakiś sposób aby to naprawić ??? Czy tylko format ???