Jak zresetować lub usunąć ustawienia użytkownika komputera?

Tak, jak w temacie. Jedyne co chaiłbym zachować w moim koncie to dane. Namieszałem troche w ustawieniach w moim koncie, daltego chciałbym przywrócić domyślne, takie jakie są zawsze przy utworzeniu nowego konta. Co mam usunąć?

Logujesz się na konto Administratora , zmieniasz nazwę folderu domowego swojego konta na inną, np. STARE_KONTO.

Następnie logujesz się na swoje konto (zostanie od nowa stworzony Twój folder domowy z domyślnymi ustawieniami).

Potem od nowa konfigurijesz, to co chcesz zmenić i przenoscisz dokumenty do nowego konta. Inne elementy, również można skopiować, lub zaimportować.

W tym przypadku odradzam Kreatora transferu plików i ustawnień , gdyż w Twoim przypadku, właśnie ustawienia chcesz przywrócić do domyślnych.

No właśnie jestem na koncie administratora (i również jedynego konta administratora). To rozumiem mam przenieść folder zmoimi plikami do nowo sworzonego konta, a tamte usunąć? Tyle to sam wiem, ale czy nie dało by sie tego inaczej zrobić bez tworzenia nowego konta? :slight_smile:

Podana porada nie wspominała o tworzeniu nowego konta, tylko tego samego z domyslnymi ustawieniami i pustego.

Acha czyli rozumiem mam zrobić tak:

kiedy jestem zalogowany na swoim koncie, zmieniam nazwe folderu użytkownika zawierającego moje pliki na np. STARE_KONTO, wylogowywuje się, loguje ponownie, konfiguruje i przenosze pliki do nowego katalogu??

Nie. Będąc na swoim koncie nie zmienisz nazwy folderu swojego konta (jest w użyciu).

Musisz zalogować się na wbudowane konto Administratora.

Przecież wszystko podałem, jak kawę na ławę w pierwszej odpowiedzi.

Acha no ale z kolei jest taki problem, że ja che zmienić konto administratora, wbudowanego konta administratora

Trzeba było podczas instalacji założyć sobie konto, jak sugerował instalator Windows.

Teraz też możesz to zrobić tworząc nowe konto o dowolnej nazwie z uprawnieniami Administratora i ztego konta (po zalogowaniu się na nie zmienić nazwę folderu konta Administrator na np. _Administrator.

Wszystko masz opisane.

Karmazyn65 , zastosowałem Twój sposób i kiszka.

Po zalogowaniu na swoje konto wyskoczył balonik, że logowanie nie przebiegło pomyślnie i zostałem zalogowany tymczasowo, a zamiast nowego folderu użytkownika został utworzony tymczasowy folder TEMP.

Całe szczęście, że proces udało się odwrócić :slight_smile:

Bo prawdopodonie popełniłes błąd i zamiast wylogować się ze swojego kona i zalogować na inne z uprawnieniami Administratora przełączyłeś użytkownika, co musiało skutkować błędem.

Innym wytłumaczeniem może być rozsypany system nie tylko w obszarze konta urzytkownika.

Ja nigdy nie miałem problemu w takiej sytuacji.

Ja mam podobny problem i także nie moge sobie poradzić…

Otóż chciałem zablokowac dostęp do folderu innemu użytkownikowi a tak zamieszałem że nawet ja jako administrator nie moge zobaczyć zdjęć i nie moge tego cofnąć :frowning:

Jest jakiś sposób aby to naprawić ??? Czy tylko format ???