Jak zrobić całkowity backup?

Witam,

Konkretnie chodzi mi o to, czy można zrobić sobie płytkę awaryjną ale nie tylko plików ale wszystkich ustawień systemu, przeglądarki, poczty, programów itd. To znaczy jeżeli system nieprzewidzianie padnie a nie zrobię kopii zapasowych to właściwie wszystko muszę robić od początku. Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam

Dzięki kamil_w to już coś. Sprawa załatwiona

tworzysz sobie nową partycję, na której będziesz przechowywać ustawienia tych programów, w których co chwila coś się zmienia (np ustawienia Firefoxa i jego zakładki, ulubione, hasła; Thunderbirda - poczta, terminarz itp; w przyzwoitych komunikatorach również możesz ustawić gdzie ma być trzymany folder z ustawieniami). resztą programów, które mają być ustawione raz a konkretnie ustawiasz tak, żeby miały ustawienia na partycji systemowej.

Jak wszystko ustawisz robisz sobie kopię partycji systemowej za pomocą np Acronis TrueImage - progam ma wersję bootującą z płytki.

Otrzymany plik kopii można zapisać na płytce DVD (albo dwóch).

I to by było na tyle.

Ja na dodatkowej partycji mam ustawienia Firefoxa, Thunderbirda, Mirandy IM, Total Commandera, eMule, zakładki SmartFTP, katalogi Ant Movie Catalog i KeePass’a oraz historię WinAMP’a.