Jak zrobic cos takiego ...?

Mam taki problem ze moj cd-rom ledwo co odczytuje plyty (za niedlugo ide do naprawy :D), a gram czesto w warcraft 3 a ta gra wymaga plytki i jest z tym problem , za kazdym razem musze sie meczyc aby wkoncu cd-rom wczytal plytke i czy da sie zrobic cos takiego , aby ten plik ktory jest wymagany z plytki zeby weszla gra , skopiowac i jakos na wirtualny dysk wrzucic ? albo moze skopiowac cala zawartosc plytki , wkleic na dysk i pozniej zrobic to na ISO i BIN ? jezeli ta druga opcja to jakimi programami to zrobic ?

Pozdro

Alchocol 120% CloneCd tutaj masz wiekszosc

:arrow: http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=37

młody w swoim kompie ma oryginal w3… zrobil obraz (zeby nie meczyc sie z plytami) za pomoca darmowego CDmanipulator , podpina to jako wirtualny naped za pomoca Daemon tools

nie potrzeba zadnych crackow

Można zrobić ISO np: programem WINISO, lecz wersja free ogranicza tworzenie iso do 300mb. Ale jak zakupisz pełną werche to możesz już iso robić do 700MB. A jeżeli chodzi o wirtualny dysk to możesz go zrobić, przez Clone Cd, Alcohol 120%, i Deamon Tols. Ale chyba te programy takze są płatne. Ja Ci radze, byś pzregrał sobie gierkę na pustą CD i z niej grał, bo jak Ci orginał sie rozsypie to musisz nową sztukę zakupić. A tak jak sobie przegrasz ( z własnej orginalnej płytki) jako kopie zapasową to będzie zgodne z prawem. :smiley:

qrde ale nie potrzebuje tego przegrywac na plusta plytke , lecz chce stworzyc obraz tey plytki czyli , BIN i CUE ale jak narazie to udalo mi sie tylko zrobic CUE a BIN sie nie da , trzeba do tego tez jakis program , a nie ma moze jednego programu ktory robi te dwie rzeczy ?

mozesz wytlumaczyc dlaczego to musi byc akurat format bin??

podalem ci przepis… wyprobuj go… linki do programow znajdziesz na mojej strnce.

a dlaczego BIN , hmmm nie wiem , tak poprostu , ale nie rozumiem tego twojego przepisu zabardzo :expressionless:

jednym programem robisz obraz, drugim uruchamiasz ten obraz…

Alcoholem i zrobisz obraz i uruchomisz, ja jednak wole CLONE CD do zrobienia obrazu, łatwy w obsłudze i DAEMONA do odczytu obrazu.

Jakbyś miał jakieś problemy z obsługą tych pragramów to pisz tutaj :lol:

Jak zrobić obraz ?

włącz clone cd, kliknij na odczyt płyty do pliku obrazu (czy jakoś tak) i potem dalej, podaj gdzie ma być utworzony obraz płyty , dalej i czekaj aż się zrobi :lol:

Jak załadować obraz?

zainstaluj daemona, prawoklik na jego ikonkę z piorunkiem w tray’u (kolo zegarka) potem Virtual CD/DVD ROM potem Device 0: No media i Mount Image, teraz wybierz obraz co zrobiłaś go w clonie i otwórz i powinna się odpalić ta płytka

polk0 <— dzieki za pomoc , tylko ze ja jestem chlopakiem BUHEHEHE :stuck_out_tongue:

Pozdro

hehehe niewiem dlaczego tam mi się jakoś skojażyło nie doczytałem nicku , sory :smiley: :smiley: :smiley: :stuck_out_tongue: już poprawiłem