Jak zrobic drukarke sieciowa na haslo

witam

czy jest możliwośc założenia hasła na drukarkę sieciową /??

udostępniam drukarke i chce aby po podaniu hasla ktoś z sieci mogl drukowac…

krzysztof86i , > http://forum.centrumxp.pl/Default.aspx?g=posts&m=591170

Menu start -> Uruchom…

control userpasswords2

zaznacz “Aby używać tego komputera…”, zaznacz konto Gość, kliknij przycisk “Resetuj hasło”, ustaw tam hasło jakie chcesz, kliknij zastosuj, zaznacz domyślnego użytkownika, odznacz “Aby używać tego komputera…”, kliknij OK.

żeby skorzystać z zasobów komputera trzeba będzie się zalogować przez sieć jako Gość z hasłem podanym przez Ciebie.

metoda działa również na Win XP Home, nie tylko na Professional. Na Professional umożliwia pozostawienie prostego udostępniania plików.

uzywajac tego polecenia :

control userpasswords2 zalozylo mi sie haslo na kompa tak ze nikt nie moze wejsc bez hasla nawet na udostepniony folder z plikami. a tego nie chcial bym blokowac, natomiast w ustawieniach drukarki nie mam zadnej zakladki z zabezpieczeniami :frowning: jest jeszcze jakis plan?

da sie zrobic goscia bez praw do drukarki i administratora z pelnymi prawami? -dla kogos w sieci

do tego musisz już mieć windows xp professional, wyłączyć proste udostępnianie plików, folder udostępnić dla Gości bez hasła, a drukarkę jako jakiś użytkownik (np ‘druk’) z założonym hasłem.