Jak zrobić format dysku?

Jak zrobić poprawnie format ?

Np. w trybie awaryjnym z konsolą wpisujesz format /q litera_dysku:

A czy ma ktoś dokładny opis krok po kroku ?

w kompie masz taką sobie zakładkę jaką jest POMOC! !!

Złączono Posta : 13.02.2007 (Wto) 21:56

poza tym czego format? dysku ? partycji?

Poprostu chcę wyczyścić twardy dysk .

całego dysku a pózniej instalacja systemu???

Tak :-o

Wsadzasz dyskietkę do napędu i: robisz formatuj i ptaszkujesz przed formatowaniem utwórz blabla ms-dos, formatujesz dyskietkę, bootujesz kompa z dyskietki, uruchamia ci sie dos i robisz "format "

To wcale nie jest takie trudne jak się wydaje. Wystarczy włożyć dysk z Win XP, albo innym.

Podczas ponownego uruchamiania kiedy pisze że nacisnięcie jakiegoś przycisku spowoduje rozruch z płytki, więc naciskasz spacje.

Wybierasz sobie partycje do formatowania, wybierasz rodzaj, np. NTFS lub inny. Po formatowaniu komputer zaczyna instalacje Windowsa.

Jak masz dwie partycje np. C i D to po zainstalowaniu Win. będziesz musiał zrobić format jeszcze do dysku D. Czyli klikasz PPM na D, wybierasz formatuj, i w etykiecie woluminu wpisujesz “Wszystko”

Jak zależy na czasie to włącz opcje “Szybkie formatowanie”.

Ja robilem formata C i mam partycje D i nie musialem jej formatowac pozniej…

bo to nie kwestia tego że musisz zrobić też format D tylko pewnie kolega pomyślał że chcesz sformatować wszystkie partycje ;]

Nie chce wystartować z płyty xp. Chyba są potrzebne zmiany w BIOS. Mam dziesiecio letniego HP pavilion 7965 myślę że te informacje są ważne poniewż biosy się różnią.

musisz ustawić w biosie bootowanie z płyty

W BIOSie mam tak:

Boot

Boot-time Diagnostic Screen - Disabled

Quik Boot Mode - Enabled

1.Removable Dewice - ZIP

2.IDE Hard Drive

3.ATAPI CD ROM

4.Other Boot Device

Co robić dalej?

na 1 miejsce ustaw

dokładnie jak napisał Dr.Dxtro

najpierw ma bootować płytę

Zrobiłem to tak ; przy starcie wcisnąłem Esc. następnie pokazało się samo okno Boot zaznaczyłem CD ROM i dalej poszło według wskazówek. Dziękuję wszystkim za pomoc :wink: