Jak zrobic Format win7?

Witam

Moim problemem jest to ze nie wiem jak zabrac sie do zrobienia formata. Przegladalem materialy w necie i nie znalazlem niczego co moglbym zrozumiec. Jestem tak zwanym dinozaurem i nie jestem informatykiem czy tez znawca w tej dziedzinie, jednak glupi nie jestem i jesli moglbym prosic was o pomoc w moim problemie bede wdzieczny. Mam System win7, Laptop TOSHIBA c660 jesli potrzebne sa dla was jakies jeszcze informacje na temat laptopa czy tez systemu ktore mogly by pomoc w udzieleniu pomocy chetnie udziele.

Normalnie, na tym laptopie jest partycja recovery. Wystarczy nagrać sobie potrzebne dane i przywrócić system. Nie masz recovery? chcesz zrobić instalację z płyty? Formatowanie wiąże się z ponowną instalacją systemu. Podczas instalowania wybiera się zwykle szybkie formatowanie.

mam prosbe do Bogdan_G czy moglbys mnie poinstruowac jak sie do tego zabrac krok po kroku ? jesli oczywiscie masz czas, bardzo cie prosze poniewaz mecze sie z tym problemem od kilku tygodni. Laptop dziala mi bardzo wolno i chcem przeinstalowac System ale uprzednio chcem laptopa wyczyscic ze wszystkiego co na nim jest . serdecznie dziekuje za zwrocenie uwagi na moj post

Dodane 20.05.2013 (Pn) 9:30

istalacja systemu bedzie z plyty ale nie pokazywalo mi opcji szybkiego formatowania jak chcialem instalowac i dla tego moja prosba o pomoc

Proszę, instrukcja krok po kroku instalacji Windows 7: KLIK :slight_smile:

Jeśli laptop w momencie zakupu miał już zainstalowany system Windows to posiada partycję recovery (odzyskiwania systemu), najlepiej użyć tego mechanizmu - na przykładzie mojego laptopa (nie jest to toshiba) mam zainstalowany - przez producenta laptopa - program przywracania systemu do stanu fabrycznego - tam wybieram odpowiednie opcje i rozpoczynam proces.

gbartosz83 gdybys mi jeszcze mogl napisac jak do tego recovery trafic bylo by milo dziekuje za odp.

A może zerknąłbyś do instrukcji dołączonej do laptopa bądź dostępnej na stronie producenta?

Masz tam opisane krok po kroku jak wygląda proces przywracania systemu z partycji recovery bądź płyt rceovery.

nie wiem czy to zadziała w twoim laptopie ale wiem że nie których toshibach trzeba przy włączeniu przytrzymać klawisz “0”

Zobacz TEN wpis, być może pomoże Ci w przywróceniu systemu :slight_smile:

czesc przegladalem juz te strony ale jak na wstepie juz podkreslilem ze jestem lakiem w temacie koputerow, szukam jakiejs pomocy instruktarzowej no i powoli jakos sie to udaje,zaczynam powoli z tym radzic wasze wskazowki sa bardzo pomocne dzieki tym wskazowkom zaczynam zauwazac rzeczy ktorych nie widzialem wczesniej, strony producenta sa czesto w jezyku angielskim a i tu jestem noga wiec zdaje sie w 100% na wasze podpowiedzi poprostu dla mnie sa bezcenne, wiec to troche w moim przypadku wyglada jak prowadzenie dziecka za reke i tylko ludzie ktorzy moga poswiecic mi troche czasu i cierpliwosci sa w stanie pomoc takim jak ja. Pieknie dziekuje za poswiecony mi czas i mam nadzieje ze opisalem moja sytuacje zrozumiale choc jest troche zagmatwana. Pozdrawiam

Dodane 20.05.2013 (Pn) 10:38

musze chwilke zaczekac bo mi sie jakies aktualizacje wlaczyly to znaczy sciaga mi 78 aktualizacji, oj cierpliwy czlowieku dziekuje tobie za pomocna dlon nie wiem co sie z tym kompem dzieje od okolo 3 tygodni sa z nim problemy tego typu, ze strasznie zaczol zamulac, tnie go jak chcem Jakis filmik obejzec na yt. jak otwieram strony poczta itp… to jest normalnie szok trwa to mniejwiecej tyle co oczekiwanie na emeryture. nie wiem co sie stalo.mam System windows7 na plytce chcem go zaistalowac ale uprzednio chcialbym wyczyscic go to znaczy Format c ale poprostu nie wiem jak

System który masz na płycie to czysty system czy płyta recovery?

Jeżeli jest to czysty systemu to przeczytaj ten temat: zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

Jeżeli jest to płyta recovery przeczytaj tą instrukcję (od strony 28): http://forums.toshiba.com/tshb/attachme … 101EN0.pdf

Jeśli masz laptopa z logo Windows 7 obok klawiatury, a pod spodem masz naklejkę z kodem licencyjnym Windows to na pewno masz ukrytą partycję recovery na której masz system od producenta laptopa. Aby się do niej dostać podczas uruchamiania komputera (jak pojawi się logo Toshiba a zanim pojawi się animacja ładowania Windows 7) wciskasz F8, to spowoduje pojawienie się takich kilku opcji typu “Tryb awaryjny” “Tryb awaryjny z obsługą sieci” i kilka innych. Na początku będzie “Napraw komputer”, wybierasz to. To spowoduje uruchomienie narzędzie Toshiba do odzyskiwania systemu, czyli uruchomi się Recovery. I tam już po polsku powinno pisać co i jak, szukasz opcji w stylu "przywróć komputer do ustawień fabrycznych, domyślnym czy pierwotnych) różnie pisze, i czekasz, komputer sam zrobi format i przywróci się od takiego stanu w jakim był jak wyciągłeś go z pudełka. Chwilkę to potrwa więc na spokojnie.

Chyba że nie masz systemy razem z laptopem a kupiłeś go osobno to wtedy jak pojawi się logo Toshiba na samym początku uruchamiania komputera wciskasz Delete, albo F2, w sumie to powinno pisać na dole pod logiem Toshiba co należy wcisnąć aby uruchomić SETUP (BIOS). Tam szukasz “zakładki” Boot i tam są ustawienia które urządzenie ma startować jako pierwsze, czyli z czego komputer ma najpierw czytać dane. Interesuje Cię tylko pierwsza pozycja, ma na niej być ustawione DVD, czytaj nazwy tych urządzeń aby było w nim coś w tylu DVD Slim DVD czy coś podobnego. Jak to ustawisz na pierwszej pozycji przechodzisz do ostatniej “zakładki” i tam będzie opcje “Save and Exit” czyli zapisz i wyjdz. Po tym komputer się zresetuje i wkłądasz mu płytę z Windows 7 i w tym momencie po logu Toshiba komputer zamiast czytać dane z dysku zacznie czytać płytę. Jeśli wszystko dobrze zrobiłeś to powinien pokazać się napis “Dowolny klawisz spowoduje rozruch z DVD…” wtedy naciskasz cokolwiek i postępujesz według tego:

http://www.trochetechniki.pl/Jak-zainst … age,1.html

Podczas instalacji komputer uruchomi się parę razy i też podczas restartu wyświetli się napis “Dowolny klawisz spowoduje rozruch z DVD…” wtedy już nic nie naciskasz, czekasz aż zniknie, bo jak byś nacisnął to komputer znów by czytał z płyty i wszystko od nowa by szło i nigdy byś nie skończył :stuck_out_tongue:

Lepiej dla Ciebie by było gdybyś miał już Recovery bo tam masz od razu zainstalowane sterowniki i aktywowany system. A instalacja z płyty wymaga instalacji sterowników i aktywacji ręcznie. Pamiętaj że oba sposoby spowodują utratę danych z twojego dysku C nie tylko śmieci ale też twoich prywatnych danych, jak dokumenty, zdjęcia, filmy, zakładki w przeglądarce internetowej czy zapamiętane hasła. Najlepiej przenieś to na dysk D przed całą zabawą.

Chyba wystarczająco prosto opisane abyś sobie z tym poradził.

michal.a86 , dzieki piekne jest idealnie opisanie, pliki ktore chcem zachowac juz sa zabezpieczone na pendrive wiec tylko czyste instalowanie sterowniki tez mam przygotowane do ponownego zaistalowania , ale najpierw poszukam tej partycji rekovery bo byc moze warto zaczac od tego

Dodane 20.05.2013 (Pn) 11:48

michal.a86 , dla czego nie moge zmienic ustawien na DVD w biosie w zakladce boot? w tej chwili wyswietla mi sie HDD/SSD TOSHIBA MK5075GSX a mam zmienic to na DVD i niestety nie reaguje kiedy wlaczam enter powinno mi sie pokazac jakies pole wyboru, a niestety nie ma tego

Być może twój BIOS nie ma czegoś takiego jak pole wyboru. Najedz na DVD i próbuj F5 (w górę) F6 (w dół) aby zmienić położenie. Na dole ekranu pisze co jakimi klawiszami robisz

arekpl ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu. W celu dokonania zaleconej korekty proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy swoich postach.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.