Jak zrobić formata bez usuwania sterowników

Witam. Gdy zrobiłem formata to usunęło mi się wszystko także sterowniki bez których nie działa mi internet. A gdy komputer był w naprawie gość jakoś magicznie zrobił formata lecz stery i net był nadal. Jak to zrobić? Nie mogę ich usunąć bo potem nie potrafię utworzyć nowego połączenia i musi gość przyjeżdżać i mi ustawiać wszystko. Net radiowy jak coś.

gość jakoś magicznie zrobił formata lecz stery i net był nadal.

Jak mógł ci zrobić format nie usuwając wszystkiego??

To nie był magiczny format, tylko gościu zapewne sformatował Ci dysk, a następnie wszystko zainstalował.

Nie istnieje czynność “zrobić formata” - jest za to formatowanie dysku twardego/partycji, po którym dysk/partycja jest czysta (bez danych) i wtedy jest wymagana instalacja systemu.

Instalacja systemu może być przeprowadzona z formatowaniem lub bez.

Po instalacji należy zainstalować komplet sterowników wymaganych przez posiadany sprzęt.

W przypadku komputera stacjonarnego najważniejsze wymagane oprogramowanie (sterowniki) jest najczęściej dostępne na stronie producenta płyty głównej, w przypadku laptopa - na stronie producenta tego laptopa.

Nie ma możliwości sformatowania partycji systemowej w sposób, który skasuje tylko część danych a część (np. sterowniki) pozostaną.

Troszku to dziwne,na ogół wystarczy podpiąć kabel Lan i tyle.Przy internecie radiowym,nie trzeba nic instalować,nawet hasła podawać,loginu nie trzeba.Tyle że to u wiejskiego operatora radiowego,jak jest na PC nie wiem,ale laptopy mają wszystko poustawiane,a jedyne sterowniki potrzebne,to stery do karty graficznej oraz do karty dźwiękowej.Chociaż to i tak działa na wbudowanych w system,Vista czy Seven to fajna sprawa,gorzej było z XP.

Zainstaluj sterowniki, ustaw połaczenia sieciowe i zrób se backup. Powem jak sformatujesz i zainstalujesz ponowienie system przywrócisz wszystko z backupa

Chodzi o to że to jest tak jak na screenie,(myślę że to to) i gdy usunę sterowniki od karty graficznej(ge force) to potem gdy podłączam kabel od neta pisze że może działać nie właściwie coś takiego. I połączenia już nie ma. A ja nie znam hasła i takich tam żeby te połączenie od nowa utworzyć. A ten typek to właśnie nie wiem jak to zrobił. Komputer był czysty lecz te sterowniki były.+nero+adobe i takie tam podstawowe rzeczy. I właśnie mam XP.

i44var.jpg

Zastanowiłeś się zanim to napisałeś? Co by robił sterownik od karty graficznej w ustawieniach połączeń sieciowych?

To nie jest sterownik do karty graficznej!

To jest sterownik karty sieciowej, którą tak samo wyprodukowała nVidia i dlatego w nazwie sterownika jest “nVidia” - sterownik ten jest w “paczce” sterowników dlatego nie instalujesz go oddzielnie.

Do czego potrzebne Ci hasło?

Jakiego masz dostawce internetu?

Czy masz w domu router? Jeśli tak, to hasło jest zapisane w routerze i Ty nie musisz go ponownie wprowadzać po reinstalacji systemu.

A Ty myślisz że ja się na tym znam? Po prostu gdy usunąłem stery karty od razu nie miałem neta.

Nie mam routera. Gdy tworzy się połączenie sieciowe trzeba wpisać hasło itp. Radiowy Bit Computer-Neoplus.

Wyginacz , jaki to problem przedzwonić do dostawcy i poprosić o podanie konfiguracji?!

Jest problem.

Powie mi ktoś jak zrobić backup tych plików żeby po formacie je wgrać?