Jak zrobić formata na acerze


(Kop6) #1

Witam mam acera z Vistą na dysku do niego tylko plyta na której pisze że można ją tylko gdy zakupie nowszą wersje oprogramowania a nic nie pisze o formatowaniu dysku jak to zrobić?


(Djkilof) #2

Można tak bardziej po polsku?


(kamil_w) #3

Acer śracer :stuck_out_tongue:

Bez względu na to, jaki to komputer, formatuje się zawsze tak samo. A sposobów jest 1483176518735 :wink:

Ja polecam zakolegowanie się w programem Gparted albo Acronis Disk Director

PS:

Faktycznie polska składnia coś Ci nawala :wink:


(Kop6) #4

składnia wiem że mi nawała cieki byłem z polaka :stuck_out_tongue: ale się staram jak moge dzieki za info :smiley: :stuck_out_tongue:


(Piecia110) #5

z tym ze jesli bedziesz chciał tam wsadzic windowsa oczywicie legalnego mozesz miec problem z dyskiem bo acery maja SATA ale mozna ten problem w biosie rozwiacac wystarczy przełaczyc z stata na hci czy jakos tak juz nie pamietam i 2 sprawa zorientuj sie jak jest z dostepnoscia sterow do swojego lapka :wink: bo ja tez mam acera i uwierz troche sie nameczyłem zeby znalezc sterki do wszystkiego :confused: ale udało sie tu masz stronke sterowniki do acera :slight_smile:


(Kolmar) #6

Jeżeli chodzi o laptopy firmy Acer, to ze sterownikami, czy to pod Xp, czy też Vistę nie będzie żadnego problemu. Są dwie główne stronki gdzie można znaleźć sterowniki.

http://support.acer-euro.com/drivers/downloads.html

http://www.acerpanam.com/flex/acer/bin/acer.html

Co do formatowania, to dokonasz tego dowolnym partycjonerem.


(Piecia110) #7

tak oczywiscie ale kiedy ja robiłmem przesiadke z wisty na xp na acerku uwierz ciezko było z sterkami zwłaszcza pod xp teraz mozesz znalezc wszystkie na 2 linku