Jak zrobić FTP


(Chrucik) #1

witam ... założyłem konto na yoyo.pl i mam własną stronę .... chciałem stworzyć FTP na własne pliki obrazki itp ....... co trzeba wgrać żeby mieć taki układ : http://ftp.task.gda.pl/pub/linux/ żeby można wchodzić pokolei w foldery ściągać pliki itp ... POMOcy


(L337 Crew) #2

do tego musiałbyś wykorzystać możliwość logowania anonymous (anonimowego) .

Ale to już po konfiguracji serwera ...

Niestety yoyo raczej nie daje takiej możliwości ...


(Wojsmol) #3

Cześć

Żeby uzyskać taki efekt wystarczy do folderu z którego mająbyć ściągane pliki nie wgrywaćpliku index.html ani index.htm i dać działać apachowi.

Pozdrawiam


(adam9870) #4

Nie wiem jak jest akurat w przypadku serwera yoyo.pl ale w większości przypadków to wystarczy usunąć plik główny strony i powinno tak być. Jednak czasami zdarza się (jest to kwestią konfiguracji serwera), że tak się nie dzieje :? Jednak jeżeli chcesz mieć bardzo podobną możliwość takiego przeglądania zawartości serwera to polecam ten skrypcik ;]


(Juven) #5

Jeżeli nie zadziała na yoyo to skorzystaj może z tego skryptu:

http://emdek.cba.pl/index.php/skrypty/efilebrowser

demo: http://emdek.cba.pl/testy/

:slight_smile:


(Chrucik) #6

adam9870**** wojsmol wielkie dzieki za pomoc :smiley:


(Slafur) #7

.. niemożliwe (przynajmniej w ogromnej większości przypadków)..

Wszyscy normalni administratorzy normalnych serwerów mają zabezpieczenie przed czymś takim.. popatrz z tej strony: jeżeli przypadkiem zostanie skasowany główny plik strony to jakiś kolo mógłby zobaczyć wszystkie pliki tej strony - a to raczej niepowołane.. może i nie trzyma się w tej 'epoce' haseł dla userów w plikach typu: linia pod linią, ale podgląd przez niepowołane osoby może pociągać w dalsze konsekwencje.. zazwyczaj serwery mają skonfigurowane pliki .httaccess i zmodyfikowane ustawienia, żeby w przypadku braku strony głównej [index / default (.html / .html / .xhtml / .php / itp)] podstawiać stronę specjalnie zmodyfikowaną przez administratora.. nie jest to powodowane tylko tym aby zapobiedz utracie danych użytkownika, ale również danych innych ludzi jaki i serwera.

..oczywiście nie jest to adekwatne do ludzi takich jak chrucik którzy chcą udostępniać pewne dane..

Panie chrucik - napisanie czegoś takiego to kwestia kilku godzin.. jeżeli nie zdecydujesz się na żaden z gotowców - oczywiście :slight_smile: