Jak zrobić HotSpota?

Witam . Mam Nokie E51 która może korzystać z hotspotów . I pytanie . Czy mogę z komputera stacjonarnego zrobić hotspota ?

yyy… rozumiem że zależy Ci na łączu WiFi dla jednego odbiornika :stuck_out_tongue: a nie kilkudziesięciu :arrow: hotspot

Najłatwiejszy sposób to kupić router, który obsługuje WiFi… można też kupić do komputera kartę sieciową bezprzewodową i stworzyć połączenie typu adhoc.

Zakupujesz router najlepiej z modemem ADSL i ustawiasz go tak aby przydzielał adresy za pomocą DHCP, nie wiem jakie rodzaje szyfrowania łącza obsługuje ta Nokia, ale ustawiasz takie jakie jej pasuje i powinno zadziałać :slight_smile:

A czy jest jakaś różnica między jednym a kilkoma urządzeniami które obsługują WiFi?

Ponieważ oprócz Nokii prawdopodobnie będę miał też laptopa z Wifi .

To kup lepiej router z WiFi czy access point(zależne od potrzeb i łącza) i wtedy będziesz miał zero problemów bo takto komputer który by udostępniał musiałby być włączony jeżeli kom byś chciał mieć neta a w przyszłości laptopem.

Powiedz jaki sposób łączenia z internetem a powiemy o sprzęcie i kosztach.

Nie wiem dokładnie o co ci chodzi bo jestem laikiem w Wifi.

A jest sposób aby wysyłać sygnał WiFi przy wyłączonym komputerze?

A polecacie jakieś routery z Wifi?

Jakbym kupił już ten router i dostał to co z nim mam zrobić ? Podłączyć do komputera czy coś ?

Trochę szukałem i nie jestem pewien czy to tak jest :

Przez połączenie adhoc można przesyłać pliki ale nie łączyć się.

Jak mam neostrade muszę mieć router z ADSL i WiFi i gdy mam router nie muszę mieć włączonego komputera , tak?

Ad-Hoc internet może by i udostępnił ale komputer musi być włączony :frowning:

Tak jeżeli masz neostradę to ADSL z WiFi, do tego poleca wielu ludzi Linksys WAG200 tylko jeszcze jest coś o Aneks A(linia analogowa-takie chyba ma neo) Aneks B(cyfrowa-takie chyba ma Netia).

To się musisz dowiedzieć jaką masz i wybrać odpowiednio router.

Router podłączassz pod linie i do prądu i kablem do niego(jest 1m chyba wrzucany do pudełka) i skonfigurować go, użytkownik/hasło, i WiFi sobie poustawiać i musi być włączony router non stop(pobiera jakie 3zł/mc) i to on jest jakby małym komputerkiem udostępniającym internet.

Kupujesz sobie skrętke-prostą i podłączasz do routera komputer, lub karte bezprzewodową i tak internet(ja wolę kabel na stacjonarny).

A komu płace te 3 zł . Neostradzie?

3zł to koszt prądu miesięcznie. Bolo92 , dobrze mówi, zrób tak jak pisze i będziesz miał spokój. :wink:

Czyli kupuje Router z wifi , podłączam i tyle ?

Tak, tyle ze jeszcze pewnie będziesz musiał skonfigurować router (przede wszystkim ustawienie hasła na łącze wlan) ale do tego są instrukcje więc bez obaw :wink: