Jak zrobić internet bezprzewodowy

mam internet osiedlowy. Dali mi router już skonfigurowan tam jest hasło i loging. Więc podłaczam tylko komputer do routera i jest ok. Teraz kupuje laptopa. Chce mieć więc internet bezprzewodowy. Jak to zrobić. Mam kilka pytań. 1. Jaki router mam kupić z jakimi opcjami 2.ten router będę musiał zanieś do firmy żeby mi go skonfigurowali 3. Czy laptop wykryje od razu mój router czy też będę w laptopie coś ustawial 4. Czy spadnie prędkość internetu przez takie połączenie

  1. Jeżeli dostałeś router to po co kupować nowy?

  2. Jeśli chodzi o konfigurację to zależy jak ustawiony był router, wszystkie opcje możesz pozmieniać po wpisaniu ip routera najczęściej 192.168.1.1 lub 0.0.0.0 lub 192.168.1.2 zależy z jakiej firmy jest router.

3.Zależy od ustawień routera, ale na 90% wykryje go i w zależności czy ma jakieś hasło będzie trzeba je wpisać.

4.Do twojej sieci domowej prędkość nie spadnie, natomiast w sieci domowej przy jednoczesnym korzystaniu z łącza komp i laptop będą się dzieliły tym łączem.

chodzi mi o to czy że musi chyba być router z funkcją wi fi. Bo ten co mi dali 4 lata temu to chyba nie ma. Nawet nie wiem jak to sprawdzić. Pisze na nim tp link tl-r402m cable/dsl

No to trzeba do niego kupić access point(Punkt dostępowy podpiąć pod router i skonfigurować). Możesz to zrobić sam, ale jeśli nie chcesz, to możesz zlecić to twoim usługodawcą, lecz na 90% będzie cie to kosztować, więc wybór należy do ciebie.

Ew. kupić nowy router bezprzewodowy, ale wtedy oni już będą ci musieli wprowadzić hasła itd.