Jak zrobic jedną płytkę z 2 dyskietek?

Jeśli np. mam dyskietki stratowe Partition Magic Pro to jak zrobic z nich jedną płytkę? To dośc uciązliwe wkladać najpierw jedną potem drugą.

Zenek Rolnik czytaj dokłądnie, on chce zrobić z dwuch dyskietek jedną płytę!

Czytaj posty. Kosz.

Zainstaluj WinImage i zrob z tego obraz:

  • Umiesc pierwszą dyskietkę w stacji. Wybierz Disk -> Read Disk (Ctrl + R).

  • Umiesc drugą dyskietkę w stacji. Wybierz Image -> Change format… i wybieramy 2.88 MB. Następnie wybieramy Image -> Inject… , odszukujemy dyskietkę, zaznaczamy wszystkie pliki i wciskamy Open. Program zapyta czy chcemy dodać pliki, wybieramy Yes.

  • Zapisz plik: File -> Save. Wpisujemy nazwę i zapisujemy plik jako .IMA (bez kompresji) lub .IMZ (skompresowany obraz).

Pozniej mozesz przekonwertować do .ISO albo od razu wypalasz w Nero wybierajac Nowa kompilacja => CD-ROM Boot, wybierasz plik .IMA i tak dalej

Robinhio cos mi to nie działa. Połącze pliki z obu dyskietek ale jak nagram na płytkę to po uruchomieniu z niej kompa mam komunikat 1.44 Diskette No Emulation cos tam cos tam i stoi cały czas w miejscu.

Bubu zobacz link który podaje. Masz tam opis jak to zrobić.

http://www.cdrinfo.pl/software/artykuly … 0513231338

Bo w Nero dajesz jeszcze emulacja dyskietki ale dalszy opis tego problemu nie zawierał Twój post tylko jak połączyc. Kolega lazikar podał wlasnie przykladowy opis dotyczacy Twojego problemu.