Jak zrobić "pajączka" na monitorze CTR


(system) #1

Cześć.

Czy wie ktoś jak zrobić pęknięcie na kineskopie, ale tak żeby się nie rozsypał w mak ?. Pytam bo monitor pęknięty tak jak szyba samochodowa (pajęczynka) i z wbitą siekierą wyglądał by czadowo jako element wystrojenia sali na studniówkę :wink:


(Anna Wegrzynowska) #2

masz pomysły =D>


(Michal Kolatek) #3

Kineskop jak pęknie to zwykle wybucha, radzę nie kombinować bo studniówkę można spędzić na wyciąganiu szkła z twarzy.


(Spwmarluk) #4

nakleić folię z pajęczynką na monitor, zrobić replikę siekiery ze styropianu, pomalować sprayem i przykleić na klej (co najszybciej z reguły palce skleja...) do kineskopu monitora. Dobrze wykonane będzie wyglądało jak autentyk. Można nawet dodać krew wypływającą z kineskopu :smiley:

PS. ale masz pomysły...


(system) #5

Siekiera będzie autentyczna, ale zabezpieczona przed przypadkowym wyciągnięciem. Z pajęczyną wiedziałem że może być problem więc właśnie pytam was czy da się to zrobić w bezpieczny sposób. A pomysł jak na klasę informatyczną to będzie wypaśny i na pewno pierwszy w naszej szkole :slight_smile:

//edit

Siekiera nie idzie w sam kineskop, tylko w obudowę monitora, z tym nie ma problemu. Najistotniejsze jak załatwić tą pajęczynę ..


(Chrucik) #6

naklej dobrej jakości folię na przód kineskopu i dawaj jakimś kamieniem czy czymś z daleka xD


(Michal Kolatek) #7

W kineskopach jest próżnia, jak się zbije to przy równaniu ciśnień dużo nie zostanie, folia raczej tego nie utrzyma, bo szkło w kineskopach jest grube.


(Jharla) #8

jakbyś to zrobił pod wodą, w całkowitym zanurzeniu kineskopu ... i raczej jakimś pistoletem mogło by się to udać

chociaż rykoszet byłby niebezpieczny :smiley: chociaż raz się żyje


(system) #9

Tutaj masz symulator, będziesz mógł najpierw potrenować przed zrobięciem pająka na prawdziwym monitorze. :smiley:

Btw, rzeczywiście wybucha ;D


(Michal Kolatek) #10

Spróbuj strzelać w wodę, to to samo co w beton pocisk bardzo szybko traci energię, a kineskop i tak strzeli, może by pogrzebać przy lampie (dziale elektronowym), urwać działo, i zrobić dziurę, ciśnienie się wyrówna i można próbować bić, ale przy dziale jest szkodliwy fosfor i inne to też trzeba uważać.

Dodatkowo do środka może jakiegoś elastycznego kleju wlać + folia na przód.


(cabis) #11

lepiej chyba wypełnić go od strony działa elektronowego taką pianką montażową jak do osadzania okien, 1 albo 2 takie pianki powinny wypelnic caly kineskop a po wyschnięciu pianka trzymałaby całe to szkło z kineskopu wtedy mozna go potraktować np. kamieniem i nic by sie nie rozsypało :smiley: