Jak zrobic płytkę bootowalną z Windowsem i zbiorem programów

(Dawiddek55) #1

Nie wiem, czy dział poprawny ale sprawa pilna, ponieważ wiem, że niedługo dysk mi padnie, bo już teraz się wyłącza, przycina i niekiedy trzeba go odpiąc i podpiąc ponownie. Przypuszczam że dysk padnie jakoś na tygodniu, a na tygodniu nie będę miał możliwości kupienia nowego dysku, a wiecie, bez kompa trudno wytrzymać :smiley:

Wiec tak: mam windowsa XP, i potrzebuję z niego zrobić płytkę bootowalną, czyli takie jakby LIVE CD, chodzi o to aby zrobić płytkę, z której system odpali. W tym systemie LIVE CD potrzebuję aplikacje: Mozilla Firefox najlepiej 3.x (chociaż niekoniecznie) gadu-gadu (koniecznie :P) i żeby w tym systemie były zainstalowane wszystkie kodeki , i flashe, tak aby można było pograć w jakieś gry on-line no i oczywiście wszystkie podstawowe aplikacje z Windowsa. Potrzebny tez sterownik do ekranu i do dźwięku, tak aby mi odpaliła muza z YT albo z wrzuty i tak, aby poszedł ten Windows na rozdziałce 10280x1024 ( mam monitor 17 cali) Da się cos takiego programem nite zrobić? Jaki i co? Proszę o pomoc.

(MarS) #2

BartPE http://www.nu2.nu/pebuilder/

(Goodprogram) #3

http://www.searchengines.pl/Tworzenie-L ... 84581.html

(Dawiddek55) #4

mam problem, stwrzyłem już płytkę LIVe CD, ale nie jest ona w formaie .iso, tylko są jakies pliki, i ja mam z tego iso zrobić, czy jak? Aha i czytałem, że trzeba jakieś tam programy w rozszerzeniu .inf, a w programie pisze ze trzeba mieć progrsy o rozszerzeniu .cab, ja już niewiem. Jakie te progsy w końcu i jak je wgrywać?

EDIT: OK, znalazłem obraz ISO, ale jak teraz zainstalowac na tym Mozille firofox i gadulca, albo chociaz jego odpowiednika, tak żeby mozna były gadać przez sieć GG?

EDITED 2.:Firefoxa ju mam, potrzebuję jeszcze gadu-gadu, no chyba że niema, a jak niema, dobie skorzystam z Web-GG. Ale mam problem, nie weim jak ustawić adresy IP, bo ma sieć LAN, tak żeby mi net chodził na tym.

(Gremski) #5

żeby zrobić sobie iso wpisz w googlach iso maker :slight_smile: