Jak zrobić przekierowanie na strone za pomocą DNS

Witam.

Mam konto na xt.pl (to takie aliasy) i chcę zrobić przekierowanie z serwera na moją stronę.

Co muszę wykonać aby to uczynić, dodam że mam stałe IP na serwerze.

Z tego co pamiętam to na xt.pl podawało się adres źródłowy, wymyślało alias i kiedy komuś podajesz adres aliasowy on automatycznie kieruje na adres źródłowy. Chyba, że o co innego Ci chodzi?

Pozdrawiam!

Chyba Drogi roobalu mnie nie zrozumiałeś. Aby zrobić u nich przekierowanie (i nie tylko u nich) trzeba mieć odpowiednio skonfigurowane DNSy, tylko że ja nie bawiłem się nigdy DNSami.

Widocznie coś pozmieniali, bo z tego co widzę to xt.pl teraz oferuje domeny a nie aliasy, kiedy ja korzystałem z usług xt.pl (wtedy nawet nie trzeba było się rejestrować) oferowali aliasy i działało to właśnie na takiej zasadzie jak pisałem wyżej, bo sam pisałeś o aliasach a nie o domenie.

Poza tym masz Bind na serwerze zainstalowany? Z tego co mi wiadomo to DNSy musisz po prostu znać i je tam podać.

Pozdrawiam!

Tylko że jak BIND`a wsadzić na FreeNAS?

Możesz spróbować zainstalować najlepiej z portów. Musisz przełączyć się do powłoki i wykonać:

cd /usr/ports

make search name=bind

Znajdzie Ci gdzie znajduje się port, przechodzisz do katalogu z portem Binda i instalujesz:

make install clean

Ale jeśli to serwer produkcyjny to najlepiej przetestuj to najpierw na jakimś Virtualboksie, żebyś sobie bałaganu na serwerze nie narobił.

Pozdrawiam!