Jak zrobić serwer pod win


(Ogry5000) #1

witam

tak jak w temacie, czyli jak zrobić serwer, na naszym osiedlu jest sieć z netem lecz nie serwera (chyba). ze znajomym postanowiliśmy złożyć starego kompa by przeznaczyć go na serwer. jak narazie udało nam się postawić dc++ i chyba jedynie to a chcielibyśmy jeszcze poczte we własnej domenie, miejsce na strone czy też forum. dwa dni próbujemy coś wykombinować z wiadomości pozyskanych z internetu lecz niestety bez większych efektów. jeżeli ktoś się na tym zna i chciał by opisać lub podzielić się jakimś sensownym linkiem bym był bardzo wdzięczny

z góry dziękuje

i pozdrawiam


(Damian) #2

Poczytaj:

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in ... topic=8015

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... &highlight


(Ogry5000) #3

z tego co przeczytałem z podanych linków wynika,..... że dalej nie wiem jak to zrobić, tak jak pisałem dc++ udało mi się uruchomić na tym serwerku i nawet działa, ftp też mi działało lecz niestety nie potrafiłem zrobić np. podziału na konta tak aby np. 10 userów z mojej sieci miało powiedzmy po 10GB przestrzeni dyskowej na własne potrzeby, i czy może wystarczy taki ftp i wystarczy na niego wrzucić swoją strone (hmm chyba tak nie będzie działać). nio i zależało by mi równeiż na stworzeniu poczty. próbowałem coś tworzyć w wingate ale nie bardzo mi szło.

pozdrawiam

laik :):slight_smile:


(Zosieeek) #4

Postanowiliście złożyć starego kompa... Czyli jakiego? No i jaki system Windows macie tam zainstalowany? Ogólnie pod serwer lepszy jest Linux

:slight_smile:


(Ogry5000) #5

tak, mamty starego kompa P166MHz 42MB, grafika 1Mb, 1,2GB dysku, jest tam win 98se, słyszałem ze linux jest lepszy, posiadam mandrake 8,0 ale niebardzo umię go obsługiwać pod względem zwyczajnej obsłuki, a jako serwer to go jeszcze nie instalowałem. :(:frowning:


(Zosieeek) #6

Taki komp bezproblemowo powinien wystarczyć pod taki najprostszy serwer. Jednak Win 98 SE nie jest na pewno systemem dla serwerów :? Zainstaluj lepiej Linuxa. Domyślam się, że obsługa może przyspożyć niemałych trudów, ale warto spróbować. Wskazówek można szukać na naszym forum :slight_smile:

Pozdrawiam!