Jak zrobić sieć dla talefonu z Wi-Fi

Witam!

Otóż chciałbym kupić sobie telefon z wifi, i tak się zastanawiam czy to ma sens. Mam internet w neti, a modem to Sagem Fast 800-840 (czy jakos tak :-D) i mieszkam w domku jednorodzinnym.

I mam kilka pytań odnośnie tego.

  1. Ile by mnie takie cuś kosztowało.

  2. Czy jet możliwość kożystania z internetu na telefonie gdy PC jest wyłączony.

  3. Czy to ma sens.

Proszę o odpowiedz.

  1. jakieś 100-200PLN - tyle kosztuje dobry router

  2. tak

  3. tak

Dał byś link do jakiegoś poradnika? Szukałem i nic nie znalazłem.

Przy internecie ADSL jest możliwe korzystanie z internetu przy wyłączonym kompie? Przecież tam trzeba tam wpisać hasło i login (nie bijcie, ja się nie znam i chcem się dopytać). A no i jeszcze jaki router byś polecał. Chciałbym wydać na niego jak najmniej (rozpoczął się sezon rowerowy i całe oszczędności poszły właśnie na niego).

moje sugestie - tak mam u siebie od lat:

  • wywal modem od netii - nie będzie ci do niczego potrzebny (tzn schowaj do pudełka, jakby kiedyś się upomnieli…)

  • kup router z wbudowanym modemem ADSL - np. TEN - polecam (nie jestem związany ze sprzedającym - chodzi o ten model)

  • router i wbudowany modem konfigurujesz raz - przy pomocy przeglądarki - nic nie trzeba instalować - dołączona jest instrukcja “dla idiotów”

  • login i hasła wpisuje się właśnie w oprogramowaniu routera - komputer później nie jest potrzebny do ustanowienia połączenia na routerze

poniżej masz skan instrukcji od mojego routera (dla Neostrady):

http://i49.tinypic.com/ngv7n9.jpg

Ok. Dzięki.

A ten modem nie będzie zwalniał internetu i jak z jego zasięgiem ?

Zwalniać łącza nie będzie, powinno być nawet lepiej.

Jeśli nie mieszkasz w jakimś pałacu, to dom powinno zasięgiem pokryć.

Dzięki wielkie a więc biore Samsunga Monte i router do tego. Szykują się długie noce przed internetem…