Jak zrobić sieć wifi w domu (neostrada)

Witam!

Chciałbym zrobić w domu sieć wifi. Prosiłbym o niekasowanietego tematu, bo chciałbym dostać odpowiedzi odnośnie konkretnie mojego pytania i mojego problemu.

Mam 2 komputery w domu jednorodzinnym. Jeden na piętrze gdzie jest teraz modem Sagem Fast i drugi na dole. Chciałbym rozdzielić internet na dwa komputery (na piętrze mogłoby być przez kabel, a na dół przez wifi). Ściany są raczej z pustaków więc chyba z sygnałem nie będzie problemu, ale prosiłbym o jakiś dobry zestaw.

Rozumiem, że muszę kupić router i kartę sieciową z antenką na dół oraz kabel RJ-45.

Pytanie tylko, jaki ten router??

Chciałbym, żeby był dosyć dobry i działał bez włączania komputera na piętrze. Musi też posiadać jakieś zabezpieczenia.

Prosiłbym o pomoc w wybraniu tego zestawu do zrobienia sieci.

Pozdrawiam!

Złączono Posta : 08.12.2007 (Sob) 17:53

przy okazji jeszcze mam pytanie, czy w przypadku takiej sieci można zrobić coś takiego że puszczam film na parterze i on jest przesyłany na bieżąco i wyświetlany na parterze?

Polecam ten sprzęt

http://www.agito.pl/routery_wi_fi_z_mod … 36555.html

Ten komp na wifi musisz kupic odbiornik wifi na usb polecam router linksys kabla na rj-45 nie musisz bedzie w zestawie ale router musi miec wejscie na rj15 bo neo leci na kablu telefonicznym

przesyłasz z parteru na parter ?

Wszystko zależy od jakości sygnału i siły sygnału jaki byś miał na kablu to kwestia programów, ale raczej można tak zrobić.

Nie lepiej skrętką na dół ?

Ja też niedawno u siebie nadajnik założyłem, chciałem mieć antenką ale niezabardzo to idzie i transfer z innymi kiepski a takto tryb g nadajnika i ja skrętka i wyciągam do 900KB/s czyli blisko 8Mbit/s, jeszcze kuzynki nie testowałem ale transfer się poprawił ponad drukrotnie między osobami.

Router Linksys na pewno, model np. Linksys WRT54

Bolo92 ma rację, tez bardziej polecam skrętką to zrobić, jeeli to jest na takich odległościach jak w domku jednorodzinnym to spokojnie będzie chodzić. Za skrętkę dużo nie dasz, a jakośc połaczenia pewnie będzie lepsza niż po wifi. Także zastanów się jeszcze.

ok to wezmę ten:

Linksys Wireless-G Router ADSL WAG200G

a do tego jaka karta z antenką?

ta może być?

Linksys Wireless-G SpeedBooster PCI - WMP54GS

Złączono Posta : 08.12.2007 (Sob) 19:52

z piętra na parter, więc skrętka raczej odpada

do neostrady muszę mieć chyba router z ADSL więc który będzie lepszy Linksys Wireless-G Router ADSL WAG200G czy ten Linksys WRT54??

Czemu odpada, zresztą Twój wybór :slight_smile: Ja co do skrętki się przekonałem i nie żałuję.

Weź ten Twój, niezauważyłem jakie masz łącze.

Karta za droga jak na takie słabe możliwości, cena takiej do 80zł max.

ale tu najtańsza jest za 97zł :?

http://www.komputronik.pl/Sieciowka_akt … ,kat,4871/

to jaką inną mogę wziąć? bo chyba na usb bez antenki słabiej odbiera sygnał?