Jak zrobić sieć WiFi

Witam wszystkich serdecznie. Potrzebuje pomocy przy stworzeniu sieci bezprzewodowej w domu. Posiadam komputer który łączy się z internetem za pośrednictwem routera przez kabel i laptopa który to łączy się z internetem za pośrednictwem tego samego routera przez WiFi. Chciałbym połączyć oba komputery tak aby móc przesyłać pliki z jednego na drugi. Nie bardzo wiem jak się za to zabrać. Będę wdzięczny za pomoc

viewtopic.php?f=15&t=288962

ja ustawialem tylko tę samą grupę roboczą, (PP mój komputer>właściwości>Nazwa… > Zmien) i działało

Dzięki koledzy ale nie bardzo to ogarniam, jak by można jaśniej. Nieznam się na tym…

Zrób tak

:arrow: start

:arrow: panel sterowania

:arrow: połączenia sieciowe i internetowe

:arrow: połączenia sieciowe

:arrow: konfiguruj sieć w domu lub małej firmie

Potem kreator sam Cię przeprowadzi

81dc285716e09ccdm.jpg

104cf9444ecaf66bm.jpg

f02ab138a5720a88m.jpg

To nic nie daje :frowning:

Czytałeś mój post w temacie który podał @CzajAn ?

viewtopic.php?f=15&t=288962#p1937996

Poczekaj aż się do końca strona załaduje to przekieruje Cię do dobrego postu.

Czytałem ten post ale bardzo wiem o co chodzi.

"PPM na partycji i udostępnij :stuck_out_tongue: Jak nie masz tam takiej zakładki to w uruchom wpisujesz services.msc i szukasz serwer i go uruchamiasz i już powinna ta zakładka być.

W uruchom wpisujesz cmd i w konsoli ipconfig. Patrzysz jaki masz ip i idziesz na drugi komputer tam próbujesz w uruchom wpisać \adres_ip tamtego komputera, jeżeli się pojawi udostępniony katalog to tak samo robisz na tym drugim komputerze.

Jeżeli obydwa masz po WiFi podłączone to się nie spodziewaj cudów z transferami-ok. 1.5MB/s jeżeli jeden kabel drugi WiFi to mój prywatny rekord 3.1MB/s."

To chyba będzie to…

Tylko co to jest “PPM na partycji”?

Prawy Przycisk Myszy :slight_smile:

Dzięki kolego. Już sobie poradziłem ze wszystkim. Mam dostęp do plików zarówno na jednym jak i drugim kompie :). Bez twojej pomocy w życiu bym na to nie wpadł. Pozdrawiam