Jak zrobić takie zdjęcie?

446dbac0b9f7e5d5478ff4e9306dec314054_min.jpg

trzeba podobno jakoś wydłużyć długość migawki ale w ustawieniach w moim Panasonic DMC-FZ18 nie widzę takiej opcji możecie mi powiedzieć jak zrobić albo gdzie znajduje się ta opcja ???

poszuakj czy w ustawieniach aparatu nie ma czegoś takiego jak krajobraz czy ciemny krajobraz… taki efekt spokojnie się tak uzyska… na moim aparacie to fajnie działa…

Takie poruszanie obrazu: spróbuj wył. lampę.

U mnie to tak działa. :wink:

po pierwsze to normalne długie naświetlania. A elementy rozmyte się ruszały poprosu

Ustaw aparat na manual, do tego statyw.

ISO od 80 - 200, czas (preselekcja czasu; w zależności od ISO): od 1/6 w dół, przesłonę możesz ustawić nisko (chyba, że chcesz uzyskać efekt szeciokątnych latarnii to przymykasz ją na max - u mnie f8.0 ) i tyle. Balans bieli H1 lub automat. Efekt polega na długim naświetlaniu - przy około 8 sekundach widać tylko smugi lamp samochodowych.

autobus

Wył. lampę podczas robienie zdjęć.

Wtedy też tak Ci się obraz rozmaże.

Artykuł o robieniu zdjęć w nocy (można nauczyć się paru trików). Wszystko zależy od aparatu (każdy ma inne właściwości). Jeżeli pojazd porusza się bardo szybko to należy podwyższyć ISO do 400 i ustawić krótszy czas (szybsza migawka).

http://www.fotopolis.pl/index.php?n=4306

Edit: w pierwszym poście popełniłem błąd - przesłona przymknięta to f8.0 (u mnie). Im wyższa liczba tym mniejszy otwór przysłony (wpada mniej światła).