Jak zrobić testy komputera?

Siema. Od kilku dni próbuję uruchomić crysis 3 i gdy już mam grac wyskakuje taki jak by artefakt a po tym błąd " dxgi error device removed ". Moja karta jest po fabrycznym OC i powinna mieć 820 mhz ale gdy ją otrzymałem ze sklepu(Agito) miała domyślnie 775 mhz(tyle co standardowe hd 6850) Więc podwyższyłem sobie w catalyscie do 800 chociaż i przez cały czas nie było problemów(grafe mam rok w maju). Chciałbym wykonać jakieś testy grafy zasilacza i cpu i chciałem spróbować programem occt ale pokazuje mi złe temp proca (92 stopnie. każdy inny program pokazuje normalne) i nie mogę włączyć żadnego testu, może znacie jakiś inny program bądź wiecie jak ten problem rozwiązać ? Aha i dodam ze przy tym jak te artefakty występują grafa ma maxymalnie 54 stopnie, a np fifa 13 działa bezproblemowo. Komp w podpisie. Z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

Cześć

Mało to jest programów do testowania podzespołów? Wybierz sobie coś dla siebie z poniższej listy:

http://www.dobreprogramy.pl/Testowanie- … ws,42.html

A jeżeli masz artekafty na ekranie to przywróć domyślne taktowanie karty sprzed OC i powinno pomóc.

dałem 775 mhz juz dawno. Aha i zapomniałem dodać że crysis mi działał gdy dałem 645 mhz

Sterowniki masz zainstalowane najnowsze?

mam zainstalowane bety 13.2 ale przy oficjalnych najnowszych 13.1 było to samo