Jak zrobić z Windowsa XP Home Tablet?

Witam, nabyłem ostatnio Tablet PC firmy Medion, zainstalowałem mojego Windowsa XP Home (oryginalny oczywiście) no jak można byłoby się domyślać komputer działa, ale nie działa dotykowy wyświetlacz a nie ukrywam, że na tym mi najbardziej zależy!

Mam zatem pytanie czy istnieje możliwość zainstalowania jakiegoś programu, nakładki, czegokolwiek co pozwoli mi na dotykowe korzystanie z mojego XP Home. Wiem, że istnieje XP Tablet, ale oczywiście zakup nowego systemu jest bardzo drogi. #-o

Proszę o kontakt czy jest coś co mi pomorze. :slight_smile:

Nie da się zrobić ze zwykłego Windows XP wersji Tablet PC. Nie wspominając o tym, że jest to rozszerzona wersja Pro, a nie Home.

Poza tym Windows XP TCE występuje tylko w wersji OEM, dostarczany razem z komputerem i nie da się go zakupić oddzielnie.

Z tego powodu dziwne jest, jeżeli kupiłeś komputer typu Tablet PC i nie posiadasz systemu na nim. Na pewno nie ma kodu instalacyjnego (CD-KEY-a) pod baterią na przykład? Nie ma dołączonej płyty z systemem bądź płyty recovery? Nie ma na tablecie partycji recovery? Jeżeli masz kod, to zostaje zdobycie tylko nośników instalacyjnych dla Windows XP TCE.

Możesz też użyć albo jakiegoś Linuksa (niestety nie wiem dokładnie które dystrybucje posiadają wsparcie dla tego typu komputerów) bądź Windows Vista w wersji Home Premium lub wyższej.