Jak zrobić żeby płytka z Vistą bootowała?

(Marekstepien) #1

Witam.

Mam taki problem. Dziewczyna ma laptopa i na dysku systemowym ma sterowniki oraz pliki instalacyjne Visty ( screen plików: http://img31.imageshack.us/i/vistay.jpg/). Chciałem jej zreinstalować system, ale gdy wrzucam pliki z tego katalogu do Ashampoo tak jak bym nagrywał normalne pliki to w windowsie odpala instalator, natomiast nie chce odpalać podczas uruchamiania systemu mimo, iż ustawiłem w biosie aby bootowało z płyty a nie hdd. Mógłby mi ktoś pomóc jak zrobić aby bootowała płytka podczas rozruchu kompa?

Aha takie małe info nie wiem czy przydatne, są to pliki Visty Home Basic.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź, Mav.

(system) #2

Ale to są po prostu pliki instalacyjne? Płyta bootowalna musi być specjalnie spreparowana.

(Marekstepien) #3

Tak to są pliki instalacyjne. I wypalam je na płycie tak jak każde inne pliki i mi nie bootuje ;/

(Marekstepien) #4

Tylko, że ja nie mam tego w formacie *.iso. To są normalne pliki jakbym zgrał je z płyty i wrzucone do katalogu.

(niezDarek) #5

a dziewczyna nie ma oryginalnego nośnika ??

z niego jej przeinstaluj system.

(Marekstepien) #6

Właśnie nie dostała go przy zakupie systemu. Nie ma partycji recovery ni nic, tylko te pliki na dysku posiada ale nie wiem jak je nagrać żeby bootowały ;/

(niezDarek) #7

te pliki zapewne są na osobnej partycji, i to jest właśnie partycja recovery, przy starcie powinien być komunikat aby przycisnąć jakiś klawisz aby uruchomić instalacje systemu bądź zgrać te pliki na nośnik.

(Marekstepien) #8

te pliki są na partycji systemowej.