Jak zrobić zmienne ip przy użyciu routera z Netia Spot?

Witam, probem przedstawia się tak:

Wcześniej miałem modem sagem usb fast 800 i net 8 mega, wystarczyło rozłączyć z siecią, połączyć i nowe ip się pojawiało - zero problemów.

Teraz mam ten standardowy router z netii spota i net do 20 mega. Żeby uzyskać nowe ip, muszę go wyłączyć i ponownie włączyć, co zajmuje kilka minut. Samo wyłączenie i włączenie sieci pod win 7 nic nie daje. Da się to jakoś obejśc i tak jak z tamtym modemem, ze zajmuje tylko chwilę?

Niby nowy sprzęt, a takiej podstawowej rzeczy nie zapewnili.

A jak konfigurowałeś ten router przez przeglądarkę?Jak tak to poszukaj w konfiguracji, zakładki restart,jedno kliknięcie i masz nowe ip.

Jak byk na stronie głównej:

przechwytywanieh.th.gif

Widzę na stronce, że jest taka opcja - tylko, że to sprowadza się do tego samego, co włączenie i wyłączenie guzikiem na routerze. Trwa to za długo, a chodzi o to, czy jest jakaś szybsza możliwość. Wcześniej przeładowanie ip zajmowało kilka sekund, teraz kilka minut. Jak robi się to xx naście razy np. przy ściąganiu plików z serwerów, to staje się to dość uciążliwe.

Długo tzn.ile u mnie na edimaxie trwa to ok.25 sekund.

1,5 minuty trwa przeładowanie

przy np. kilkunastu razach dziennie zbiera się dość długi okres

To rzeczywiście długo.Raczej nie da się tego przyśpieszyć,chyba że kupisz jakiś router.

No chyba nic z tym nie zrobię, to najwyraźniej wynika z ogólnych cech tego urządzenia - coś za coś

Dzieki za wpisy