Jak zrzucić zainstalowane sterowniki z kompa na płytę

Witam serdecznie. Otóż jak wiecie z laptopem nie dają kompletnie żadnych płyt, tylko już jest wszystko zainstalowane. Ja kiedyś w końcu będę musiał zrobić sobie format z jakiejś tam przyczyny. I tutaj pytanie: Jak to będzie ze sterownikami, koleś z serwisu mówił mi, że te sterowniki co są zainstalowane w moim laptopie można zrzucić na płytę. Czytam instrukcję, tam jest napisane, że programem Fujitsu Siemens Computer Recovery, ja go nie mam zainstalowanego i w necie też go nie mogę znaleźć. Bardzo bym prosił o pomoc, jak jeszcze mogę zgrać te sterowniki na płytę. Nie chcę pobierać z netu bo może się okazać, że któryś nie zadziała a te które mam wgrane to jest gwarancja 100%. Wiem, że również można iść do serwisu i dadzą płytę ze sterownikami, ale po co mam wydawać kasę.

Najlepiej programem DriverGrabber:

http://fileforum.betanews.com/detail/Dr … 70699160/1

Dobrze, ten program zgrał mi wszystkie sterowniki do folderu, ale w formie zainstalowanej. Ja bym chciał w formie instalek, bo skąd wiadomo, że zainstalowane po formacie będą działać.

Podaj swój model laptopa, a na jakiś strona poznajduje ci się odpowiednie sterowniki gotowe do instalacji na komputer.

Mój laptop to FSC Amilo Pa 2548 TL-60

Chciałem pobrać Stąd, oczywiście wybrałem Windows Vista. Tylko tam w niektórych jest po kilka wersji np Bios, Chipset , WLAN itd. i nie wiem które wybrać

Zapoewniem Cię, że będą działać, o ile obecnie działają.

Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest właśnie brak instalatorów, które tylko śmiecą w systemie.

Tym sposobem będziesz miał gołe sterowniki, do których wskażesz ścieżkę podaczas ich instalacji (aktualizacji) z poziomu Menedżera urządzeń.