Jak zwiękrzyć wydajność

Witam, ostatnio robiłem test w 3DMark 2006 wynik w sygnaturze, i tu problem, czy nie powinno być co najmniej z 11k pkt?? Czy to może procek zamula kartę, przed testem OC do 2,5.

Drugie pytanie dotyczące pamięci, otóż kupowałem je jeszcze zanim wiedziałem co oznacza CL :? jest ich razem 4 po 1gb z czego 3 są CL5 i jedna jednostronna pozostałe dwie dwustronne i czwarta pamięć dwustronna CL6 :-x czy przez to duzo tracę na wydajności i stabilności pracy kompa??

3DMarki w wynikach uwzględniają też procki, im wydajniejszy, tym wyższy wynik, nawet mimo świetnej grafiki nie wyciągniesz raczej nic więcej. Co do ramu na ustawieniach automatycznych w biosie będzie CL/taktowanie najwolniejszej. Spróbuj ustawić wszystko ręcznie na cl5.

pamięci będą się przystosowywać niestety do najwolniejszej, najmniej wydajnej

Ok dzięki za pomoc, sprubuje to ustawić. :smiley:

EDIT:

Mam problem.

biosram.jpg

Ustawiałem wszystko co mam na 6 przestawiłem na 5 oraz Trfc1 for DIMM3 zmieniłem z 127.5ns na 105ns.

Ale po tej modyfikacji przy odpaleniu PC speaker pikał o błędzie pamięci, po czym go resetnołem i ustawienia z powrotem wróciły na AUTO.

Jak to ustawić, i czy po modyfikacji pamięci nie będą się grzały(nie mają żadnych radiatorków)?? :smiley: