Jak zwiększyć obroty wentylatorka?

Mam wentylatorek na procesorze z zasilacza i jest trochę wolny chciałbym zwiękrzyć obroty w nim jak to zrobić

W dniu 16.05.2008 , o godzinie 17:18 został dopisany post przez peter5230

wentylatorek jest z zasilacza komputerowego i jest zasilany 12 v

peter5230 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. TEMAT POMOCNY

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu.

W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

napisz nazwę i model płyty głównej

teraz to ci moge powiedzieć że w BIOSie poszukaj takiej opcji

Dołączam pytanie, czy da się zmniejszyc obroty z Boxowym chłodzeniu procka ? Gdy włączam komputer wszystko jest ok, cicho chodzi, ale z godzinami wentylator kręci się moim zdaniem dużo szybciej no i także hałas staje się bardziej słyszalny. Jest jakaś możliwość zmiany obrotów na mniejsze ?

Można dokupić specjalny regulator napięć dla wentylatora, poza tym nie ma takiej możliwości.

Darth ReX , nie masz racji… Jeżeli wentylator “obsługuje” kontrolę obrotów to naprzykąład przez speedFan 'a można. Jeśli się ma płytę foxconna to można programem “FoxONE” (choć nie mam pewności czy na innych płytach nie zadziała… zawsze można spróbować)

sprubuj programem SpeedFan, u mnie wszystko chodzilo :smiley:

program FoxONE dziła tylko na płytach foxconna bo u mnie nie chce działać

w ogóle to chyba większość znaczących producentów płyt głównych dodaje tego rodzaju oprogramowanie

Dobra dzięki za wszystko zamykam temat.

Wow speedfanem rzeczywiście da rade zmniejszyć obroty :smiley: i wentylatora od Procka i mojego Acutake… czy jeżeli ze 100 % zmniejsze obroty wentylatora procka na 70-60 % nic się nie stanie ?

lepiej jak byś zmniejszał stopniowo tak co 5-7% i patrzył na temperatury jak będą za wysokie zwiększasz obroty

Już problem mina podłączyłem więkrze wentylatory i jest lepiej cicho chodzi dzięki za pomoc .