Jak zwiększyć pamięć w grafice w Acer 5220?

witam!

Kupiłem dzisiaj laptopa Acer 5220 i mam problem ze zmianą przydzielonej pamięci RAM dla grafiki, który w/g BIOSu ma tylko 8MB. Sam komp ma łącznie 1,5 GB i chciałbym ją zwiększyć … niestety w biosie nie ma takiej opcji. Dostępna jest tylko informacja o jej wielkości - ale za diabła nie da się jej zmienić. Czy ktoś z użytkownikó acera sobie z tym poradził ?

dzięki z góry za pomoc

pozdrawiam

proggy

jaki masz system??

z tego co pamiętam to vista daje grafice dodatkowo ileś tam mb do grafy…

w chwili obeznej vistę, ale tylko dlatego że miałem małe problemy z instalacją Xp - docelowo ten drugi

Posiadam takiego laptopa i powiem wam że ilość MB w grafice zależy od tego ile mamy ramu w kompie. Sama grafika ma 8MB i to system automatycznie przydziela jej z pamięci ram, zależnie oczywiście od ilości jaką mamy w komputerze. Ja jak mam 1.5GB ramu to grafika ma 230MB a jeśli miałbym 2GB to grafika miała by maks czyli 358MB.

a czy można jakoś sprawdzić to “organoleptycznie” ? :slight_smile:

A co mam przez to rozumieć?

no za bardzo sie na tym nie znam no ale jak mam tez acera E 5200 i mam tylko 512RAM i grafike mam 128MB. wczśniej miałem 64MB jednak kiedyś przestawiając coś w biosie przełączyłem na 128 i wszystko działa tak jak trzeba:D

chodzi o to czy można gdzies sprawdzić ile przydzielił mi Windows RAMu do grafiki ?

pozdrawiam

PPM na pulpit i Właściwości (lub coś podobnego nie mam teraz visty)

i zaawansowane, potem zakładka karta i tam powino pisać przy ostatniej linijce (4 chyba) ile masz ramu grafiki razem

PPM na pulpicie>personalizacja>ustawienia ekranu>ustawienia zaawansowane

I tam dowiesz się wszystkiego :mrgreen:

dziękuję wszystkim za pomoc :slight_smile:

pozdrawiam

proggy