Jak zwiększyć wolne miejsce na partycji bez utraty danych?

mam dysk twardy 60GB z czego zajętego ma 23,12GB. chciałbym zwolnić trochę miejsca a zarazem nie chcę tracić danych. Kompresowałem dysk ale i tak dużo to nie pomogło bo z 23,30gb zajętego mam teraz 23,12GB. Usówałem pliki temp. i tak dużo mi to nie pomogło. prosiłbym o konkretną odpowiedź. Z góry dziękuję.

Nie ma metody żeby powiększać dysk, obecnie za małe pieniądze kupisz sobie duży dysk, lub jak masz nagrywarkę to ponagrywaj sobie dane na płyty :smiley:

Ciężko jest raczej uzyskać sporo miejsca na twardzielu bez kasowania różnych rzeczy które zapełniają go.

-Możesz spróbować oczyścić dysk “Odkurzaczem”.

-Usunąć niepotrzebne/niewykorzystywane programy czy też nieużywane elementy systemu.

-nie zawsze to dużo daje ale można skompresować używane żadko pliki i zostawić sobie tylko ich .zip czy .rar (kompresowanie muzyki czy filmów raczej nic nie daje, a bynajmniej niedużo).

możesz spróbować usunąć punkty przywracania systemu w opcji akcesoriów - oczyszczanie dysku.

Też dobra opcja, zwłaszcza gdy ma się nagryware dvd.

Polecam wątek Optymalizacja i odchudzanie Windowsa XP. Część z porad dotyczy oczyszczania dysku twardego.