Jak zwiększyć wydajność LAPTOP FUJITSU SIEMENS AMILO PRO V35

jak zwiększyć wydajność LAPTOP FUJITSU SIEMENS AMILO PRO V3505 ???

powyłączać zbędne funkcje nie napisałeś jaki system

Jeśli chodzi o narzędzia do optymalizacji - Google jest ich wiele wystarczy wpisać temat , napisałeś tak że za bardzo nie wiadomo o co chodzi

TuneUp Utilities 2008 7.0.8007 najlepiej poszukaj w Google wersji portable chyba wiesz co to jest po prostu nie instalujesz tylko odpalasz z ikonki

TuneUp Utilities 2008 to pakiet, w składu którego wchodzi szereg narzędzi pozwalających na zarządzanie i optymalizację pracy systemów Windows. Wśród nich znaleźć można aplikacje odpowiedzialne za zarządzanie pamięcią komputera, bezpieczne kasowanie i odzyskiwanie danych, czyszczenie rejestru i kasowanie niepotrzebnych plików systemowych, odinstalowywanie aplikacji, zmianę boot screena, ikonek przypisanych do konkretnych rozszerzeń itp. Kilkanaście aplikacji dostępnych w TuneUp Utilities 2008 oferuje właściwie wszystkie narzędzia potrzebne do zoptymalizowania pracy systemu. Pakiet w wersji 2008 oferuje ponadto takie narzędzia jak TuneUp Disk Doctor, TuneUp Disk Space Explorer, TuneUp System Control, 1-Click Maintenance, TuneUp DiskCleaner i TuneUp RegistryCleaner.

MS Windows 2000/XP/2003/Vista

lub tym xp-AntiSpy - władcza w XP zbędne funkcje wejdziesz w opcje program jest po polsku

opis - Proste narzędzie służące do zmiany wielu ukrytych ustawień, w systemie Windows XP. Z programem dostosujemy funkcje Windows Media Player (m.in. wyłączymy opcję automatycznego pobierania licencji, funkcję automatycznych uaktualnień i ściągania kodeków…), wyłączymy usługę raportowania błędów w systemie oraz pakiecie OfficeXP, dostosujemy Internet Explorer (wyłączając m.in. automatyczną i zaplanowaną aktualizację, autouzupełnianie formularzy, kontrolki ActiveX, Java Script itp.), wyłączymy wiele zbędnych i spowalniających system usług, całkowicie usuniemy MSN Messenger i wiele, wiele innych.

pamięci więcej

większy dysk

lepsza karta graficzna

lepszy procesor

tylko czy to się opłaca

mam xp home.jakie funkcje mogą być zbędne?jestem żółtodziobem

  1. Przeczyść komputer za pomocą CleanGP oraz CCleaner

  2. Dokonaj optymalizacji systemu - przewodnik 1, przewodnik 2

  3. Dokonaj optymalizacji rejestru za pomocą programu NTREGOPT.

dzięki,oby się udało :smiley:

napisz w końcu jaki masz system

spójrz do cytatu

używaj funkcji edytuj i trzeba było przeczytać to co ci napisałem bo domyślałem się że masz XP spójrz w górę

i gdybyś to przeczytał to już byś wszystko zrobił.

a to co podał ci - rokko [ 1. Przeczyść komputer za pomocą CleanGP oraz CCleaner

  1. Dokonaj optymalizacji systemu - przewodnik 1, przewodnik 2

  2. Dokonaj optymalizacji rejestru za pomocą programu NTREGOPT.] - zrobisz prawie wszystko tymi dwoma programami o których pisałem są po polsku i dla takiego laika jak ty na 100% .

oto one jeszcze raz

1 - TuneUp Utilities 2008 poszukaj wersji portable - nie trzeba instalować :o :o :o :o :o :o :o ![-o<

Podobne programy do xp-AntiSpy:

  • xpy,

  • SafeXP.

jak to odinstalowac,bo nie moge?

Może napiszesz co chcesz odinstalować ??

Tak czy inaczej proponuję użyć Revo Uninstaller.

Link do pobrania Revo Uninstaller:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … aller+1.71

Zaznacz program i klik na Odinstaluj. Wybierz przy tym tryb Zaawansowany, który ma możliwość usuwania wpisów z rejestru i pozostałych plików.

Lepiej użyć trybu “Rozszerzony” (domyślnie), który jest bezpieczniejszy.

Zawsze używam trybu Zaawansowanego i nic się nie dzieje po deinstalacji, ale jeśli ktoś jest laikiem to lepiej wybrać tryb Bezpieczny, a potem ewentualnie poszukać pozostałości, ale koniec dyskusji o programie, skupmy się na problemie.

Widzę, że od niedawna używasz tego programu ponieważ byś takich bzdur nie opowiadała. Tryb zaawansowany przeznaczony jest wyłącznie dla doświadczonych użytkowników, którzy wiedzą co usuwają. W tym trybie jest o wiele bardziej prawdopodobne, że program wyszuka wpisy, które nie powinny być usunięte. Wątpię, że przy korzystaniu z tego trybu ty wiesz co usuwasz. Dlatego radzę nie stosować tego trybu chyba, że użytkownik będzie przeglądał listę zaproponowanych elementów i ewentualnie skoryguje błędy jakie Revo popełnia. Nigdy nic nie zastąpi zdrowego rozsądku i człowieka, więc przed każdą operacją usuwania, należy myśleć co się usuwa.

rokko , może się zdziwisz, ale wiem :). Wiadomą rzeczą jest, że trzeba zawsze zerknąć na listę plików do usunięcia, czy nie ma tam jakiegoś ważnego.

Trzeba jeszcze wiedzieć co można usunąć, a czego nie można. Raczej mało zaawansowany user nie będzie miał o tym pojęcia i zezwoli na usunięcie wszystkich wylistowanych wpisów, dlatego trybu zaawansowanego nie polecam. Podobną kwestią jest przypadek, w którym użytkownik zostanie zasypany setkami wpisów, myślisz, że przejrzy całą listę, nawet gdyby to i tak nie jest w stanie wychwycić wszystkich “złych” wpisów, powiem więcej, nawet użytkownik o większej wiedzy nie będzie w stanie całkowicie rozróżnić, który wpis jest potrzebny, a który nie. Sam miałem kilkanaście miesięcy temu przypadek (oczywiście używając trybu zaproponowanego przez Ciebie Olcia ), w którym Revo podał ponad 5000 wpisów do usunięcia, w takiej sytuacji nie ma mowy, aby nie popełnić błędu.

No cóż, nie będę się kłócić. Nie wiem, który program miał aż tyle wpisów do usunięcia, ale nie wnikam.