Jak zwiększyć zasięg sieci bezprzewodowej?


(Thax) #1

Witam!

Poszukuję czegoś, co mogło by zwiększyć sygnał dowowej sieci wi-fi. Celem jest posiadanie internetu na ogrodzie. Próbowałem kilka routerów, niestety żaden z nich nie przebija się dostatecznie przez te kilka ścian, i poza domem zasięg jest już bardzo słaby.

Czy ktoś mógłby zaproponować jakiś bezprzewodowy AP z dobrym zasięgiem? ...lub inne urządzenie które mogło by łapać dotychczasowy sygnał wi-fi i przesyłać go dalej z innego miejsca w domu (bliżej ogrodu). :slight_smile: Połączenie kablami drugie urządzenia odpada.

Z góry dziękuje za pomoc. :?


(kamil_w) #2

Jeśli jedynym wymaganiem jest zasięg WiFi to mam dwie propozycje:

  1. Kup router z AP z dwiema lub trzema wymiennymi antenami i dokup mocne anteny,

  2. Kup 2 routery, z czego jeden mogący pracować jako repeater*

* Repeater (regenerator)– Jest to tryb, w którym urządzenie ma za zadanie odbieranie wyznaczonego sygnału oraz przesyłanie go dalej. Funkcja ta jest wykorzystywana najczęściej w budynkach w celu zapewnienia lepszego pokrycia sygnałem całości budowli. W tym trybie Access Point może osiągnąć tylko 50% swojej maksymalnej wydajności


(Thax) #3

Mam w domu neostrade i liveboxa 2.0.

Jaki (współpracujący z liveboxem ) repeater możecie mi polecić? :slight_smile:

PS: mam też nieużywane d-link 635 oraz d-link 300 (starsza edycja). Czy orientujecie się, czy mogą one działać jako repeatery? :?


(kamil_w) #4

Tak na szybko wyszukałem w sieci, że DIR-635 może działać jako repeater, ale nie jestem tego w stanie potwierdzić. Skoro masz ten router, to go uruchom i sprawdź w panelu administratora jakie tryby pracy obsługuje.


(Mkotxl) #5

Zapoznaj się z tym wpisem na blogu - może Ci pomoże:

http://www.dobreprogramy.pl/command-dos … 35571.html


(roobal) #6

Sprawdź w opcjach routera czy posiada funkcję extend range (rozszerzenie zasięgu), jeśli tak, spróbuj ją wykorzystać.