Jaka alternatywa dla Repater?

Witam,

Szukam jakiejś alternawy dla trybu Repater.

Urządzenia: Cisco EPC3925 (modem od kablówki tutaj kożystam z wifi i lan) + 8level wrt-300 ustawiony na tryp repeater (kożytam z wifi i lan)

 

W podanej konfigóracji mam straszny spadek transferu :frowning:

Na obecną chwile nie mam możliwoći połączenia obu urządzeń kablem.

 

Zależy mi na takim ustawieniu by wszytkie użądzenia widziały się w jednym otoczeniu sieciowym (sid-y sieci mogą być różne)

 

Czy jest jakieś rozwiązanie na polepszenie transferu z zachowaniem komikacji miedzy komputerami w otoczeniu sieciowym (grupa domowa)?

Z tego co widzę, router oferuje różne tryby pracy AP. Z instrukcji wyczytasz czym dokładnie się one różnią (producenci lubią mieć różne rozwiązania). Spróbować możesz WDS lub AP WDS. Tylko WDS ma to do siebie, że lubi nie działać (niektóre routery nie są ze sobą kompatybilne). Jeśli zależy Ci na dobrym transferze, to możesz dokupić dodatkowy AP, który będzie działał jako klient, a router jako AP. Tylko w tym układzie musiałbyś wszystkie urządzenia podłączać tylko do 8level, ewentualnie rozejrzeć się za AP z WISP.

Trochę tego nie rozumiem.

Jeśli dokupię koleiny AP i ustawię go jako klient to podłączę do niego tylko jeno urządzenie przez lan ?

 

 

Teraz 8level wrt-300 mam ustawiony jako most i tryp Repeater WiFi (sid i kanał wifi taki sam jak na modemie)

 

Jak mogę to ustawić inaczej by nadal wszystko było widoczne w otoczeniu sieciowym a tranfer nie spadał tak mocno? Mam łącze 100Mb/s a w tym trybie ok 20-30Mb/s :frowning:

post-115561-0-06797700-1410289566_thumb.

AP klinta popdpinasz do WAN routera, router ma własny Ap. Takie połączenie jest wydajniejsze.

Jakieś urządzenie podłączone do wifi nie działa czasem w stanardzie innym, niż n?

Tak nie tylko w standardzie N. Ale problem występuje tylko w trybie repeater gdy mam tylko CISCO włączony wtedy transfer jest ok czyli to nie użądzenie podłączone do sieci spowalniają tranfer.

W takim razie te urządzenie jest wąskim gardłem. AP zawsze dostosowuje się do najniższego standardu nie da rady obsługiwać wielu standardów. Ustaw apeki nie w trybie mieszanym, a tylko w standardzie n, podłącz urządzenie pracujące w n i zobacz czy dalej masz niski transfer. Transfery na poziomie 30Mbps odpowiadają standardowi g, więc jakieś urządzenie może być wąskim gardłem w sieci.